İçeriğe geç

Burçların Sevdiği Yemekler: Hangi Burç Hangi Yemeği Sever

Burçların Sevdiği Yemekler: Hangi Burç Hangi Yemeği Sever

Birbirinden farklı özellikleriyle kendinden söz ettiren 12 burcun yemek zevkleri de çeşitlilik gösteriyor. Kimi etsiz bir sofra düşünemezken kimi de “sebze olmadan asla!” diyor. Burçların sevdiği yemekler nelerdir, hangi burç hangi yemeği sever? Haydi burçların midelerine inelim.

Burçların Sevdiği Yemekler Nelerdir?

Koç Burcunun Sevdiği Yemekler

Koç Burcu hangi Yemekleri sever

“Şatafatlı sofralara gerek yok hemen salaş bir balıkçıya!” Koç burçları lezzetli yan ürünlere meraklıdır. Humus ya da falafen gibi mezeler Koç burçlarını kolayca baştan çıkarabilir. Karamelize soğan eşliğinde fırında balık, ahtapot, midye gibi deniz mahsulleri onlara hitap ediyor. Bunların yanında elmaya hayır diyemeyen koçlar, içinde elma bulunan her tatlıyı tek lokmada tüketebilirler.

Boğa Burcunun Sevdiği Yemekler

Boğa Burcu hangi Yemekleri sever

“Biri gurme mi dedi?” Boğa burçları tat algılama konusunda uzmandırlar. Onlar için yemek; sadece fiziksel değil aynı zamanda ruhi bir ihtiyaç. Özenle yapılmış her yemeği seven boğalar farklı ürünlerle harmanlanmış salatalara, kuyruk yağıyla bütünleşmiş kebaplara bayılırlar. Boğaların gurmeliklerinin yanı sıra iyi birer aşçı olduklarını da unutmamak gerek.

İkizler Burcunun Sevdiği Yemekler

İkizler Burcunun Sevdiği Yemekler

“Pizzamın yanına biraz kısır alabilir miyim?” İkizler burçlarının yemek tercihi pek kestirilemez. Hem hazır gıdalara hem de beş çayı menülerine bayılırlar. Börek, poğaça, kısır, yaprak sarma bir tabakta bulunuyorsa ikizler burçları da ordadır. Tabii bir gece ansızın hamburger veya sosisli sandviç siparişi verebilirler.

Yengeç Burcunun Sevdiği Yemekler

Yengeç Burcunun Sevdiği Yemekler

“Karnıyarık ve cacıktan güzeli var mı?” Yengeç burçları evde huzurludur. Aynı hassasiyet söz konusu yemek olduğunda da geçerlidir. Sofralarında kendilerinin veya sevdiklerinin mutfaklarından çıkan ev usulü yemekler olmalıdır. Patlıcanın her türlüsü, mis kokulu zeytinyağlı fasulye ve tabii ki en önemlisi bir kase yoğurt varsa yengeçten mutlusu yok. Kısacası hangi burç hangi yemeği sever düşünülür ama yengeç ev yemeği sever.

Aslan Burcunun Sevdiği Yemekler

Aslan Burcunun Sevdiği Yemekler

“Ne! Yeni et restoranı mı açılmış?” Aslan burcu üyeleri et menülerine düşkündürler. Bir aslanın gönlünü şık ve lüks bir mekanda Gravy sos eşliğinde kırmızı et ile çalabilirsiniz. Onun için mutlaka kaliteli; mekan, malzeme ve şef olmalıdır. Safran gibi özel baharatlara hayır diyemeyen aslanlar bu ağır yemeklerin ardından portakallı hafif tatlılara kalbini bırakabilir.

Başak Burcunun Sevdiği Yemekler

Başak Burcunun Sevdiği Yemekler

“Yeni vejetaryen tarif buldum deneyelim mi?” Başak burçları sağlıklarına çok önem verirler. Bu yüzden temizliğinden emin olduğu sebzelerle az yağlı yemekler yapmaya ve sadece güvendiği restoranlarda vejetaryen beslenmeye dikkat ederler. Ayrıca başak burçları şekersiz, sağlıklı tatlıları tüketmeye dikkat ederler.

Terazi Burcunun Sevdiği Yemekler

Terazi Burcunun Sevdiği Yemekler

“Bugün etçil yarın otçul!” Terazi burçları yemek tercihlerinde dengeleme problemiyle karşılaşırlar. Bazen çok ağır bir et yemeği ve şerbetli tatlı tüketebilecekken ertesi gün bin pişman olup vegan olmaya karar verebilirler. Bazen de onları sağlıklı şekilde dengelenmiş öğün planıyla görebilirsiniz. Tüm bunlar değişirken teraziler için değişmeyen tek unsur ise zarif sofralar!

Akrep Burcunun Sevdiği Yemekler

Akrep Burcunun Sevdiği Yemekler

“Sofrada mumlar yakıldı mı?” Akrep burçları yemeği ikinci sıraya koyarlar. Yemek yiyecekleri ortam daima birinci sıradadır. Yemek yiyeceği zaman istediğini bulamazsa en sevdiği yemek dahi olsa o sofrada olmak istemezler. İstedikleri ambiyans sofrada varsa o zaman köri soslu tavuk, soya fasulyesinin başrol olduğu güzel bir salata akrepler için kusursuz olacaktır.

Yay Burcunun Sevdiği Yemekler

Yay Burcunun Sevdiği Yemekler

“Bugün sushi yarın falafel!” Dünyanın farklı geleneklerine ait yemekler yemek isteyen yay burçları lezzet ayrımı yapmayarak önlerine gelen her şeyi midelerine indirebilirler. Tüm burçların sevdiği meyveler hemen hemen ortak olsa da yayların sevdiği meyveler arasında farklı kültürlere ait egzotik lezzetler bulabilirsiniz.

Oğlak Burcunun Sevdiği Yemekler

Oğlak Burcu hangi Yemekleri sever

“Kavurmalı pide yanında da ayran!”  Oğlak burçları hem karbonhidrat hem de proteinin birarada olduğu mantı, çi börek gibi yemeklerden hoşlanırlar. Ama bir yandan da sağlıklarına da özen gösterirler. Bu sebeple et ağırlıklı besleniyorlarsa muhakkak bol limonlu veya sirkeli salata da tüketirler. Etsiz günlerinde kök sebzelerle çeşitli tarifler denemeye de bayılırlar.

Kova Burcunun Sevdiği Yemekler

Kova Burcu hangi Yemekleri sever

“Sıradan insanlar sıradan yemekler yer!” Kova burçlarının yemek seçimleri de herkesten ayrışmalıdır. Tabii güzel bir dönere hayır demezler ama onların göz bebeği füzyon mutfağıdır. Farklı tatların birleştiği yemekleri denemek kova burçları için büyük bir zevk. Dışarda yemek yemeyi oldukça seven kovaları elit ve entelektüel mekanlarda aramak gerek.

Balık Burcunun Sevdiği Yemekler

Balık Burcu hangi Yemekleri sever

“Makarnam aynı soslar farklı!” Karbonhidrat düşkünü balıklar makarnanın her türlüsüne hayrandırlar. Film izlerken, arkadaşlarıyla sohbetteyken, seyahatte daima makarna yiyebilirler. Tabii farklı soslarla makarnalarını lezzetlendirmeyi unutmazlar. Şipşak hazırlanan sandviçler, taze sıkılmış meyve suyu, kakaolu puding de duygusal balıkların midelerinde kelebekler uçurabilir.

Henüz bu yazıya yorum yapılmamış.