İçeriğe geç

Hediye Kutusu Yapımı İçin Birbirinden Şık Fikirler

Hediye Kutusu Yapımı İçin Birbirinden Şık Fikirler

Şık, zarif ve etkileyici bir hediye… İnsan kalbine ulaşan en kısa yol… Hediye almayı herkes sever. Hediye seçmek ise kimi zaman kafa karıştırıcı olabilir. Aslında her şeyden önemlisi hediyenin türünden önce sunumudur. Hediye paketleri, içeriğin nitelikli bir boyut kazanmasını sağlar. Hediye kutusu yapımı konusunda işin püf noktalarını öğrenmek ve çeşitli hediye paketleme fikirleri arasından hediye sahibine en uygun paketlemeyi seçmek şart. Bu sayede incelikli bir tasarıma sahip armağanınızı gönül rahatlığıyla sunabilirsiniz.

çiçekli hediye kutusu

Hediye paketi yapımı konusunda kreatif fikirler ön plana çıkar. Hediyeye eklenen nesneler ve figürler, paketin daha ilgi çekici olmasını mümkün kılar. Bu da karşı tarafta derinleşen bir ‘merak’ duygusu demektir. En güzel hediye “Görünce sen aklıma geldin!” hediyesidir. En güzel hediye kutusu hazırlama seçenekleri ise elbette ki klişeye kaçmayan ve emek harcanan seçeneklerdir.

İşte hediye kutusu yapımı için birbirinden güzel fikirler!

Hediye paketinizde minimal nesnelere yer verin.

Bu sevimli bir toka da olabilir, çok şık bir yılbaşı süsü de olabilir. Hediye paketinizi daha sade kullanmaya özen gösterin. Çünkü üzerindeki nesneler yıldız gibi parlayacaktır.

Hediye kutusu yapımı

Hediye paketi diyorsak, büyük kurdeleler kaçınılmaz…

O fiyonk hızlıca açıldığında heyecan ani bir yükselişe geçer. Hediyenin sahibi telaşla paketi açarken, hediyeyi sunan kişinin kalp atışı da duyulur hâle gelir.

hediye paketi yapımı

Yeşil yapraklardan ve bitkilerden ilham alın!

Bu dalları çelenk hâline getirebilir ya da düz bir biçimde paket üzerine yerleştirin. Üzerine bağlayacağınız kurdeleler eşsiz bir renk uyumu yaratacaktır.

hediye kutusu hazırlama

Kese kağıdından poşetler mi?

Doğal, etkili ve daima iyi bir fikir! Özellikle hediyeniz hassas bir ürün ise bu poşetler yardımıyla taşınmasına da kolaylık kazandırabilirsiniz.

hediye paketleme fikirleri

Hediye paketinizi sevimli bir nesneyle bütünleştirin.

Belki küçük bir oyuncak araba belki de ilginç tasarıma sahip bir kutu… Hayal gücünüzün rotanızı çizmesine izin verin.

kese kağıdına sarılı hediye paketi örneği

İlgi uyandıran motifler…

Hediye paketiniz biraz daha desenli olacaksa ona ilgi uyandıran motiflerin eşlik etmesine izin verin. Belki bir hediye künyesi, belki yıllarca saklanacak küçük bir not… Belki güzel bir fiyonk, belki de karton ya da keçeden hazırladığınız şekiller… Her biri hediye paketinize anlam kazandıracak!

kırmızı beyaz hediye paketi

hediye kutuları

Danteller sadece vitrinleri mi süslemeli?

Söz konusu hediye paketleme örnekleri ise yaratıcılıkta sınır tanımayın. İnce şeritler hâlinde olan dantellerinizi hediye paketinizde kullanın ve ortaya çıkan görüntünün keyfini çıkarın.

dantel süslemeli hediye paketi

Çizeceğiniz resimlerle hediye paketinizi canlandırın.

“Ben hediye paketinde bile yeteneğimi konuştururum!” diyenlerden misiniz? Öyleyse buyrun sahneye! Düz bir ambalajın üzerine çizeceğiniz resimlerle hediye paketinizi canlandırın. Hediyenizin yanı sıra paketin de yıllarca saklanacağından emin olabilirsiniz.

Hediye kutusu yapımı

Hayalinizdeki hediye paketini ortaya çıkarın.

Çocuklarınızı hediye kutularını kendi hayal güçlerinin sınırlarını zorlayarak arzu ettikleri şekilde süslemelerine izin verin. İsterlerse paket kağıdına çizim, isterlerse baskı ya da isterlerse renkli kağıtlarla süsler kesip yapıştırsınlar. Bırakın hayallerinde nasıl bir hediye paketi varsa onu ortaya çıkarmakta özgür hissetsinler.

eğlenceli hediye paketleri

hediye kutusu fikirleri

Doğa bizi çağırıyor…

Küçük sevimli kozalaklar ve renkli çiçekler size yardım etmek için hazır! Ağaç dallarının ya da bitki parçalarının yanına çam kozalakları, güller, yapraklar ekleyin. Doğal ipliklerle sararak paketinize tabiat esintileri kazandırmanız mümkün…

kozalak ile hediye paketi

hediye paketleme fikirleri

Hediye paketi yapımında nesneler kullanabilirsiniz demiş miydik?

Peki bu nesneler evinizde kenarda köşede kalmış parçalar olabilir mi? Kesinlikle! Dikiş kutusunun köşesinde yalnızlığa terk edilmiş düğmeleri hediye paketinizde kullanın. Bu yaratıcılık hediye alıcısını da etkileyecek!

düğme ile süslenmiş hediye kutusu

Düğme ile süslediğiniz hediye kutusunu isterseniz nostaljik bir görüntüde ya da modern bir havada hazırlayabilirsiniz. Hediyeyi vereceğiniz kişinin beğenisini düşünerek tercihinizi yapabilirsiniz. Düğmeli hediye paketi yapımı sırasında paketi bağlayacağınız ipi düğmenin içinden geçirmeyi sakın unutmayın.

hediye paketi fikirleri

Hediye paketinize bir mektup ekleyin…

Bu nostaljik fikir armağanınızı renklendirecek. İçinize yazacağınız samimi satırlar hediye paketinizi daha da güzelleştirecek. Üstelik kese kağıdından ambalaj, mektup zarfı ile birleştiğinde ortaya eşsiz bir hediye paketi çıkacak.

hediye kutusu

Bez keseler de şahane bir fikir!

Hediye paketi hazırlama konusunda kalıplara sıkışmayın. Bir kutu ya da ambalaj gibi bez keseler de şahane bir fikir! Keselerin içine yerleştireceğiniz hediyelerin ise cam gibi kırılgan ürünler olmamasına dikkat edin.

keselerde hediyeler

Henüz bu yazıya yorum yapılmamış.