İçeriğe geç

Hangi Çiçekler “Geçmiş Olsun Çiçeği Olabilir”, Hangileri Olamaz?

Hangi Çiçekler “Geçmiş Olsun Çiçeği Olabilir”, Hangileri Olamaz?

Çiçekler gönül alırken, tebrik ederken ve bazen de geçmiş olsun dileklerinde duygularımızı iletmemize yardımcı olur. Hasta ziyaretine giderken çiçek götürmek, geçmiş olsun dileğimizi iletmenin zarif bir yoludur. Ancak her konuda olduğu gibi, hastaya çiçek verilmesinin de bazı kuralları ve püf noktaları bulunuyor. İşte geçmiş olsun çiçeği gönderirken bilmeniz gerekenler.

Geçmiş Olsun Çiçeği Göndermenin Püf Noktaları

Herşeyden önce, çiçek göndereceğiniz kişinin hangi çiçekleri sevdiğini biliyorsanız, bu çiçekler ile hazırlanmış güzel bir aranjman tercih edebilirsiniz.

Hasta için gönderilecek çiçek eğer eve gönderilecekse, vazoda, saksıda veya buket halinde olabilir. Yani kısaca eve gönderilecek çiçek seçiminde neredeyse tamamen özgürsünüz.

Hastaneye çiçek gönderirken, bazı hastalık durumlarında odaya çiçek kabul edilmediğini göz önünde bulundurun. Bu durumlarda yapay çiçekler uygun. Ancak canlı çiçek gönderme şansınız varsa, göndereceğiniz çiçekler yoğun kokulu veya polenli olmamalı. Örneğin yasemin, lilium ve sümbül gibi çiçekler hastaneye göndermek için uygun değil.

Geçmiş olsun çiçekleri

Hastanın ne amaçla hastanede yattığı göndereceğiniz çiçeği belirlemek açısından önemli. Eğer doğum nedeniyle çiçek göndereceksiniz, bu mutlu olay için oldukça süslü bir çiçek tercih edebilirsiniz.

Hastaneye gönderilen çiçekler kolay taşınan ve çok büyük olmayan çiçekler olmalı. Ayrıca dayanıklı ve fazla su istemeyen çiçekleri tercih etmekte fayda var.

Çiçek gönderdiğiniz kişilerin rahatsızlıkları grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklar ise, çiçek yerine vitamin dolu bir meyve sepeti gönderebilirsiniz.

Saksı çiçeği göndermeyi planlıyorsanız, orkideler, guzmania, antoryum, dracena massengena ve dieffenbachia ve barış çiçekleri doğru seçimler.

Özellikle rütbece sizin üstünüzde olan kişilere çiçek gönderecekseniz, bonsailer, teraryumlar, şans bambuları ve minyatür bahçeleri doğru tercihler arasında.

geçmiş olsun hediyesi

Orkide çiçeği geçmiş olsun çiçekleri arasında en çok tercih edilenlerden biri. Bunun en önemli nedeni orkidelerin uzun süre yaşayan, bakımı kolay çiçekler olmaları. Ayrıca orkideler, zarif ve göz yormayan yapıları ile hastane ortamı için uygun.

Ve son olarak hasta olan kişi sevgilinizse, vazo içinde beyaz veya kırmızı gül tercih edebilirsiniz.

Henüz bu yazıya yorum yapılmamış.