in ,

SevdimSevdim BayıldımBayıldım YapacağımYapacağım SevmedimSevmedim


Hangi Çiçekler “Geçmiş Olsun Çiçeği Olabilir”, Hangileri Olamaz?

geçmiş olsun çiçeği

Çiçekler bazen gönül alırken, bazen tebrik ederken, bazen de geçmiş olsun dileklerinde duygularımızı iletmemize yardımcı olurlar. Hasta ziyaretine giderken çiçek götürmek, geçmiş olsun dileğimizi iletmenin zarif bir yoludur. Ancak her konuda olduğu gibi, hastaya geçmiş olsun çiçekleri verilmesinin de bazı kuralları ve püf noktaları vardır. İşte geçmiş olsun çiçeği gönderirken bilmeniz gerekenler.

Geçmiş Olsun Çiçeği Göndermenin Püf Noktaları

  • Herşeyden önce, çiçek göndereceğiniz kişinin hangi çiçekleri sevdiğini biliyorsanız, bu çiçekler ile hazırlanmış güzel bir aranjman tercih edebilirsiniz.
  • Hasta için gönderilecek çiçek eğer eve gönderilecekse, vazoda, saksıda veya buket halinde olabilir. Yani kısaca eve gönderilecek çiçek seçiminde neredeyse tamamen özgürsünüz.
  • Hastaneye çiçek gönderirken, bazı hastalık durumlarında odaya çiçek kabul edilmediğini göz önünde bulundurmalısınız. Bu durumlarda yapay çiçekler uygundur. Ancak canlı çiçek gönderme şansınız varsa, göndereceğiniz çiçekler yoğun kokulu veya polenli olmamalıdır. Örneğin yasemin, lilium ve sümbül gibi çiçekler hastaneye göndermek için uygun olmayan çiçeklerdendir.Geçmiş olsun çiçekleri
  • Hastanın ne amaçla hastanede yattığı göndereceğiniz çiçeği belirlemek açısından önemlidir. Eğer doğum nedeniyle çiçek göndereceksiniz, bu mutlu olay için oldukça süslü bir çiçek tercih edebilirsiniz.
  • Hastaneye gönderilen çiçekler kolay taşınan, çok büyük olmayan, dayanıklı, çok su istemeyen ve az ışıklı ortamda bile canlı kalabilen çiçekler olmalıdır.
  • Çiçek gönderdiğiniz kişilerin rahatsızlıkları, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklar ise, çiçek yerine vitamin dolu bir meyve sepeti gönderebilirsiniz.
  • Saksı çiçeği göndermeyi planlıyorsanız, orkideler, guzmania, antoryum, dracena massengena ve dieffenbachia ve barış çiçekleri doğru seçimlerdir.
  • Özellikle rütbece sizin üstünüzde olan kişilere geçmiş olsun çiçeği gönderecekseniz, bonsailer, teraryumlar, şans bambuları ve minyatür bahçeleri doğru tercih olacaktır.geçmiş olsun hediyesi
  • Orkide çiçeği geçmiş olsun çiçekleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Bunun en önemli nedeni orkidelerin uzun süre yaşayan, bakımı kolay çiçekler olmalarıdır. Ayrıca orkideler, zarif ve göz yormayan yapıları ile hastane ortamı için uygundurlar.
  • Göndereceğiniz geçmiş olsun çiçeği sevgilinize gidecekse, vazo içinde beyaz veya kırmızı gül tercih edebilirsiniz.
...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.