İçeriğe geç

Hemen Uygulamak İsteyeceğiniz DIY Fikirleri

Hemen Uygulamak İsteyeceğiniz DIY Fikirleri

Tüm dünya DIY (kendin yap) çılgınlığının peşinde sürükleniyor. Kimileri minik hediyeler üretiyor kimileri de evinin bir kısmını atölyeye çeviriyor. Peki DIY nedir, DIY fikirleri ne demek? En temel tanımıyla ‘kendin yap fikirleri’ olduğunu söyleyebiliriz. İngilizce “do it yourself” kalıbının kısaltması olan DIY, evde kendi başınıza yeni şeyler üretmenizi mümkün kılıyor. Onarmak, yenilemek, örmek ya da dikmek… Pek çok fikir bu keyifli uygulamaların konusu olabiliyor. DIY nedir tanımladığımıza göre birbirinden güzel DIY fikirlerine geçebilriz.

İşte sizin için derlediğimiz DIY fikirleri!

Şişeler Doğaya Atılmasın: Pet Şişeden Saksı Yapımı

diy fikirleri pet şişeden saksı yapımı

Eskimiş şişeler varsa onları çöpe atmak için acele etmeyin. Birkaç pratik yöntem ve kolay bulunabilen malzemeler sayesinde pet şişelerinizi saksıya dönüştürebilirsiniz. Pet şişeden saksı yapımı, bahçe dekorasyon fikirleri arasında yoğun ilgi görüyor. Hemen denemeye ne dersiniz: Pet şişeden saksı yapımı.

Romantizmin Kurtarıcısı: Evde Mum Yapımı

evde mum yapımı evde mum nasıl yapılır

Romantizmin vazgeçilmezi mumlar… Bugünlerde oldukça yüksek fiyatlara satıldığını biliyoruz. Pratik ev dekorasyon konusunda ise mükemmel bir fikir! fitil, balmumu, gıda boyası, bitki yağı ve ısıya dayanıklı cam kavanozlar ile kendi mumlarınızı hızlıca yapabilirsiniz. Bu keyifli hobiden kolay kolay vazgeçemeyebilirsiniz: Evde mum yapımı.

El Emeği Göz Nuru: Elle Örülen Battaniye DIY Fikirleri

elle örülen battaniye diy fikirleri

Üretmek ve bunun keyfini yaşamak her zaman iyi hissettirir. Elle örülen battaniye yapımı da bu noktada devreye giriyor. Kendin yap hediye fikirleri zihninizi kurcalıyorsa, dev yünleri alın ve işe başlayın. Üstelik bunun için örgü bilmenize gerek yok. Elle bataniye örgüsü, şiş ile örgüden çok daha kolay. Yumuşacık battaniyeler, hediye ettiğiniz kişileri çok mutlu edecek: Elle örülen battaniye yapımı.

Dekorasyonda Şıklık: Kartondan Sepet Yapımı DIY Fikirleri

Kendin yap fikirleri, çocuğunuzla da güzel vakit geçirmenize yardımcı olabilir. Yere göğe sığmayan minikler, bu keyifli uğraş sayesinde emek bilinci kazanabilir. Üstelik yapımı da çok kolay! Karton kutu, parça kumaşlar ve silikon tabancası yeterli bu çalışma için. Hem dekoratif hem de değerli olan bu nesne evinizin baş köşesini süsleyecek: Kartondan sepet yapımı.

Eskiler Eskimesin: Eski Pantolondan Şort Yapımı

Kendin yap fikirleri eski ürünleri de değerlendirmektir demiştik. Öyleyse eski pantolonlarımızı gardırobun raflarından hızlıca indirelim! Bu fikir sayesinde kumaşını ya da rengini çok beğendiğiniz eski pantolonlarınızı şort haline getireceksiniz. Kazara yırtılan pantolonları geri getirmeye hazır mısınız?: Eski pantolondan şort yapımı.

Henüz bu yazıya yorum yapılmamış.