İçeriğe geç

Yemek Bloğu Açmak İsteyenlere Faydalı Olacak Öneriler

Yemek Bloğu Açmak İsteyenlere Faydalı Olacak Öneriler

Yemek bloğu açmak pek çok kişinin hayali ama az sayıda insanın gerçekleştirebildiği bir başarıdır. Peki, yemek bloğu açmak isteyenlere ne gibi önerilerde bulunabiliriz? Bu süreci kolaylaştırırken, aynı zamanda nasıl daha başarılı olabilirsiniz? İşte bu soruların cevabını öğrenmek için okumaya devam edin!

Yemek Bloğu Açmak İsteyenlere Öneriler

1. Alan adı seçimi

Yemek bloğu açmak isteyenler için ilk ve en önemli önerimiz alan adı seçimi ile ilgili. Akılda kalıcı, basit, kısa ama dikkat çekici, aynı zamanda da farklı bir alan adına sahip olmalısınız. Biraz zor ve karmaşık göründüğünün farkındayız ama kendinize düşünmek için biraz zaman tanıdığınızda, harika pek çok alternatif bulacağınıza eminiz.

Yemek bloğu alan adı

2. Tema seçimi

Yemek bloğu açmak isteyenler için ikinci en önemli konu ise tema seçimidir. Çünkü tema, bloğunuzda zaman geçirecek kişiler için büyük önem taşır. Hem sade ve dingin görünmelidir, hem de akılda kalıcı olmalıdır. Aynı zamanda da aranılanın kolayca bulunabileceği pratik bir yapıya sahip olmalıdır. Belki de bu noktada işi uzmanlarına bırakmak daha doğru olabilir.

Yemek bloğu tema seçimi

3. İçerik üretimi

Yemek bloğu açtınız, alan adı, tema, her şey mükemmel… Peki, içerikler? Bu aşamada kendi tarzınızı bulmanız biraz zaman alabilir. Ama en güzel içerikleri, en güzel tarifleri hazırlayacağınıza eminiz. Biraz anlaşılır ve sade bir dil kullanırsanız işiniz kolaylaşır.

yemek tarifleri

4. Yemek fotoğrafları

Yemek bloğu için en can alıcı konulardan biri de fotoğraflardır. Çekici yemek fotoğrafları daha fazla okuyucu anlamına gelir ve okuyucuların da bloğunuzda daha fazla zaman geçirmesini sağlar.

Yemek bloğu açmak

5. Özel günler için yemek tarifleri

Yemek bloğu açmak isteyenler için önerimiz yemek tarihlerine özel günlerin unutulmamasıdır. Örneğin mevsimlere göre paylaşımlar yapmalı, Yılbaşı tarifleri ve bayram sofralarına yer vermeli ve çok daha fazlası ile gündemden kopmadan bloğunuzu güncel tutmalısınız.

Özel günler yemek tarifleri

6. Düzenli yeni yazılar

Bloğunuzun başarılı olması için en önemli adımlardan birisi de bloğunuza istikrarlı bir şekilde yazı eklemenizdir. Bloğunuzu takip eden kişiler düzenli yeni yazılar eklediğinizden emin oldukları sürece aktif olarak bloğunuzu taip edecektir. Aksi takdirde sitenizin düzenli şekilde güncellenmemesi ziyaretçilerinizin bu işi hobi olarak boş vakitlerinizde yaptığınız algısına neden olacaktır ki bu da yemek blogger’ı olarak takipçilerinizin gözünde amatörce bu iş ile ilgilendiğiniz düşüncesini uyaracaktır. Ayrıca bloğunuzun istikrarlı bir şekilde güncellenmesi ve yeni yemek tarifleri ekleyerek içeriğinizi zenginleştirmeniz arama motorlarındaki görünürlüğünüzü arttıracaktır.

Yemek blogu

7. Ferishtah.com’da tecrübe edinin

Yemek bloğu açmak doğru ve kaliteli şekilde yapıldığında hem çok keyifli hem de uzun vadede kazançlı bir uğraştır. Ancak konu hakkında yeterli deneyiminiz yoksa, kendinizi bir süre denemek ve eksikliklerinizi görerek geliştirmek istiyorsanız sıfırdan bir blog açmak yerine, Ferishtah’ta bir hesap açarak kendi profilinizin altında yazılarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz. Ferishtah hesabınızı açmak için ana sayfada sağ üst köşedeki Giriş Yap / Tarif Gönder butonuna tıklayın. Bu süreç zarfında websitesinin kurulum, yazılım ve bakım gibi işlemlerini düşünmek zorunda değilsiniz. Siz sadece yemek tarifleri ve görsellerine odaklanabilirsiniz. Gelişiminize katkıda bulunacak her türlü yardım için bilgi@ferishtah.com adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Yemek bloğu açmak

Sıraladığımız tüm bu öneriler, yemek bloğu açma yolculuğunda birer ışık olacaktır. Çünkü bu konunun en önemli noktalarından bahsediyoruz. Her biri ciddi anlamda olmazsa olmaz olan püf noktaları, eksiksiz olarak uyguladığınız takdirde ise başarıya ulaşmamanız mümkün değil. Hadi, ne bekliyorsunuz, hemen harekete geçin!

Henüz bu yazıya yorum yapılmamış.