in ,

YapacağımYapacağım SevdimSevdim SevmedimSevmedim BayıldımBayıldım GüldümGüldüm ŞaşırdımŞaşırdım

Vernik Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

Vernik Nasıl Yapılır? Vernik Nasıl Uygulanır?

Ahşap masanızı ya da sandalyelerinizi verniklemek istiyorsunuz, verniği satın aldınız ama vernik nasıl yapılır bilmiyorsunuz. Bu yazımızda vernik nasıl uygulanır sizler için  en basit haliyle anlatıyoruz. Buyrun başlayalım.

Püf Noktası

Sentetik reçine mobilyalar için daha kullanışlıdır. Sentetik reçine aynı zamanda yapay reçineli vernik olarak da adlandırılır. Çok kullanılan ve aşınmaya sürekli maruz kalan mobilya yüzeylerinde reçineli vernik kullanılabilir. Yapay reçine kullanmak mobilyanın görüntüsünde olumlu etkiler sağlar ve aynı zamanda mobilyanızı çizilme ve kirlenme gibi olumsuz etkenlere karşı korur. 

Vernikleyeceğiniz yüzeyde çatlak, çizik veya boşluklar bulunuyorsa öncelikle dolgu verniği uygulamayı düşünebilirsiniz.

Farklı vernik çeşitleri bulunmaktadır. Su bazlı vernik, yat vernikleri ya da sprey vernikler arasından ihtiyacınıza ve tercihinize göre seçiminizi yapabilirsiniz. 

Vernik Uygulaması için Malzemeler

  • Temizlik için nemli ve kuru bez
  • Zımpara kağıdı
  • Fırça
  • Vernik

Vernik Nasıl Yapılır?

1. Öncelikle mobilyanın yüzeyinin temizlenmesi gerekir. Nemli bir bez ile mobilyanın üzerindeki toz ve kirleri alın.

2. Temizleme işlemi bittikten sonra mobilyanızın yüzeyini kuru bez ile silin ve yüzeyin tamamen kuru olduğundan emin olun.

3. Daha sonra zımpara kağıdını kullanarak yüzeyi zımparalayın. Zımparalama işlemini tüm yüzeye eşit şekilde yaptıktan sonra çıkan tozları bir fırça yardımıyla temizleyin.

4. Artık vernikleme aşaması için hazırsınız. Verniği kutusunda karıştırın.

5. Verniği süreceğiniz fırçayı boyaya batırırken fırçanın kıllarının üçte biri yüksekliğinden daha fazla batırmamaya dikkat edin.

6. Verniği kutusunun üzerindeki talimatlara uygun şekilde ahşap yüzeye uygulayın. İyi bir sonuç almak için birden fazla kat sürmeniz faydalı olacaktır. Ancak katlar arasında verniğin cinsine göre belirlenen sürelerde beklemeniz önemlidir.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings