in ,

BayıldımBayıldım SevdimSevdim YapacağımYapacağım SevmedimSevmedim GüldümGüldüm ŞaşırdımŞaşırdım

Pet Şişeden Saksı Yapımı

Pet şişeden saksı yapımı

Pet şişeden saksı yapımı fikrine ne dersiniz? Hem plastik şişeleri atmamak hem de onlardan dekoratif ürünler elde etmek çok kolay. Dilerseniz mutfağınızda taze taze kullanacağınız nane, biber ya da fesleğen bile yetiştirebilirsiniz. Çok geniş bir alanınız yoksa üzülmeyin. Pet şişeler ile saksı yapımı sayesinde, küçük evlerde bile yemyeşil alanlar yaratabilirsiniz.

Pet şişeden saksı yapımı, çok keyifli bir hobi… Ortaya çıkan sonuçlar ise muhteşem! Her renk ve boyutta pet şişe ile bu aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Pet şişelerden saksı fikirleri sayesinde eviniz, bahçeniz ya da terasınıza yepyeni bir atmosfer kazandırabilirsiniz. Birbirinden farklı saksıları tasarlarken keyif almanız kaçınılmaz olacak.

Pet şişeden saksı yapımı etkinliğini çocuklarınızla birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede onların da mevcut eşyaları değerlendirme becerisine katkıda bulunmuş olursunuz. Plastik şişeleri saksıya dönüştüren çocukların, bitkilerle olan temasını da sağlayarak onlara doğal yaşamın değerini anlatmanız mümkün. Evinizde yer edinmesini istediğiniz bitkileri de evinizin küçüklüğüne aldırmadan yetiştirme imkanı bulmuş olursunuz.

Şimdi lafı çok da uzatmadan saksı yapımına başlayalım!

Malzemeler

  • Pet şişe
  • Maket bıçağı ya da makas
  • İp
  • Toprak
  • Bitki

Pet Şişeden Saksı Yapımı

1. Pet şişeyi ortasından kesmeye başlayın. Kestiğiniz kısımlarda estetik bir görünümle ilerlemeye özen gösterin.

Pet şişe geri dönüşüm

2. Pet şişenin kestiğiniz kısmından içine bitki toprağı doldurun. Şişenin kapağının kapalı olmasına dikkat edin.

3. Bitkileri saksılarından alın ve nazik biçimde pet şişe saksınıza yerleştirin.

Pet şişeden saksı yapımı

4. Bitkilerin gövde kısmını kapatacak şekilde toprak ekleyin.

5. Elde ettiğiniz dekor ürününü dik ya da yatay olarak kullanabilirsiniz. İp yardımıyla bağladığınız saksıyı dilediğiniz yere asabilirsiniz.

Geri dönüşüm saksılar

Başardınız!

Satın almak güzeldir, ancak yapabilmek çok daha değerlidir. El emeğinizi vaktinizle harmanladığınız bu keyifli uğraş ile yaratıcı sonuçlar çıkarabilirsiniz. Bir ya da birden çok pet şişe ile yaşam alanlarınıza yeni bir perspektif kazandırmanız çok kolay. Üstelik bunu çok az malzeme ile gerçekleştirebilmek de büyük bir mutluluk! Bizce bu hafta sonunu pet şişeden saksı yapımına ayırarak çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings