in ,

SevdimSevdim YapacağımYapacağım BayıldımBayıldım


Çocuklarla Sömestr Tatili İçin Keyifli Öneriler

sömestr tatilinde ne yapılır

Sömestr tatili yaklaşırken tatil heyecanı yalnızca çocukları sarmakla kalmıyor. Ebeveynler de hem tatilin hem de çocuklarla vakit geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyor. Bu noktada doğru soruyu sormak şart. Sömestr tatilinde ne yapılır? Çocuklarla birlikte nitelikli zaman nasıl geçirilir?

İşte sizin için derlediğimiz sömestr tatili etkinlikleri!

Çocuklar için asla eskimeyen şölen: Lunapark

Hayat değişir, mevsimler değişir ama bazı şeyler hiç değişmez. Her çocuk lunaparka bayılır. Rengarenk oyuncaklar, maceralar ve sürprizler… Sömestr tatili etkinlikleri telaşına daldıysanız, ilk tercihiniz lunapark olmalı. Bakırköy, Bostancı ya da diğer semtlerdeki lunaparklarda gönlünüzce eğlenerek siz de kendi çocukluğunuza doğru keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Kar tatili başlasın

Sömestr demek kar demek… Kar ise sizin oralara henüz uğramamış olabilir. Bu kez bir çılgınlık yapın ve siz karlara doğru yola çıkın. İstanbullular kayak yapmak için Kartepe’yi sıklıkla tercih ediyor. Günübirlik ya da birkaç günlük bir kayak tatili ile çocuklarınızla birlikte doya doya eğlenebilirsiniz.

Evim evim güzel evim

Biz bu tatilde evde olacağız diyorsanız, sizin için de önerilerimiz var! Sömestr, aile bağlarını geliştirmek için en ideal zaman. Çocuğunuzla birlikte keyifli aktiviteler gerçekleştirmeye hazır mısınız? Geliştirici aile oyunları ile başlayabilirsiniz. Ardından resim ya da müzik gibi faaliyetlere yönelerek çocuğunuzun içindeki sanatçıyı açığa çıkarmanız mümkün. Evde beraber kek yapmak da çocuğunuzun becerilerini geliştirmek ve eğlenmek için ideal olacaktır. Çocuklar için etkinlikler bölümüzdeki birbirinden eğitici ve eğlenceli kendin yap projesini incelemeyi de unutmayın!

Kültür turuna hazır olun

Çocuğunuzun yaşadığı çevreyi tanımasına izin verin. Türkiye gibi tarihin önemli medeniyetlerine ev sahipliği yapmış topraklarda yaşıyor olmanın keyfini çıkarın. Sömestr tatili etkinlikleri arasına kültür turunuzu yerleştirin. Antik şehirler, müzeler, tarihi binalar, Osmanlı sarayları ve çok daha fazlası… Çocuğunuzun tarihi yakından inceleyip sevmesine fırsat yaratabilirsiniz.

Patlamış mısırlar bekleniyor

Sömestr tatilinde ne yapılır sorusunun en güzel yanıtlarından biri de sinema! Havalar soğumaya başladıysa güzel filmler vizyona girmiş demektir. Çocuklarınızı alın, patlamış mısırlarınızı kapın ve bu keyifli filmlerin tadını çıkarın. Sinemaların daha çok talep gördüğü sömestr döneminde çocuklara uygun filmler bulmanız da fazlasıyla kolaylaşacaktır.

 

...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings