İçeriğe geç

Kar Küresi Nasıl Yapılır? Evde Kar Küresi Yapımı

Kar Küresi Nasıl Yapılır? Evde Kar Küresi Yapımı

Kar küresi çocukluk anılarının en eşsiz parçalarından biridir. Bu özel nesne yılbaşı ruhunu yansıtır. Kar tanelerinin küre içerisinde usulca süzülmesi görsel bir şölene davettir. Bu sebepten evde kar küresi yapımı da ilgi çekici konular arasındadır. Kar küresi nasıl yapılır, ampulden kar küresi yapımı ya da kavanozdan kar küresi yapımı gibi fikirler sıklıkla araştırılır. Peki salladığınızda kavanoz içerisinde hangi figür olmalı? Kardan adam mı yoksa Noel Baba mı? Belki de bir hayvan figürü… Dilediğiniz nesneye karar vermeniz mümkün.

Süslemeler konusunda da hayal gücünüzden ilham alabilirsiniz. Kavanozdan kar küresi yapımı için suni karın yanı sıra beyaz, gümüş ya da altın rengi simler de kullanmanız harika bir görüntü elde etmenizi sağlar. Evde çocuğunuzla ya da kendi başınıza gerçekleştirebileceğiniz bu aktivite unutulmaz günlerinizden birini oluşturabilir. Yılbaşı için kar küresi yapımı neşesine hazır mısınız? Öyleyse buyrun…

Evde Kar Küresi Yapımı İçin Malzemeler

  • Dilediğiniz boyda kavanoz
  • Kar tozu
  • Süs olarak eklenecek ana nesne
  • Gliserin
  • Silikon yapıştırıcı

Kar Küresi Nasıl Yapılır?

kar küresi nasıl yapılır

Kapağı olan ve camdan oluşan her şeyle kar küresi yapabilirsiniz. Seçtiğiniz kavanozu temizleyin. Ana nesne olarak seçtiğiniz cismi kapak bölgesinin iç kısmına sabitleyin.

Sonraki aşamada satın aldığınız yapay karları kavanozun içerisine ilave edin. Bu aşamada isteğe bağlı olarak iri taneli simler de kullanabilirsiniz. Böylece daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

kavanozdan kar küresi yapımı

Diğer aşamada ısıtıp soğumaya bıraktığınız suyu kavanoza doldurun. Bunu yaparken 3 parmak boşluk kaldığından emin olmalısınız. Suyu eklerken 2 ya da 3 damla gliserin ekleyin.

Kavanoz kapağı suda kalacak şekilde kapatın ve kenarlarına silikon sürün. Kapağı iyice kapattığınızdan emin olmanız büyük önem taşıyor.

evde kar küresi yapımı

İşte hazır!

Kar kürenizi evinizin en güzel yerine yerleştirebilirsiniz. Kitaplığınızda kitaplarınızı süslemesini ya da çalışma masanızdaki lambanın altında muhteşem bir manzara yaratmasını sağlayabilirsiniz. Seçim sizin…

Henüz bu yazıya yorum yapılmamış.