in ,

SevdimSevdim

Amigurumi Malzemeleri Nelerdir, Nereden Alınır?

amigurumi malzemeleri

El işi yapmak sanatı ve hobi edinme anlayışını harmanlamaktır. Günümüzde çağın değişimi ve teknolojinin dönüşümüyle sanal alışkanlıklar hız kazansa da, el işi sanatlarını varlığının gücünü korumayı sürdürmektedir. Emeğin ve sabrın eşsiz bir ürünü olan örgüler yaşamın her alanında kendini sıkça göstermektedir. Bunlardan belki de en eğlencelisi olan amigurumi sanatında ise önemli olan bol bol pratik yapmak ve elbette doğru malzemeleri kullanmaktır. Bu malzemelerin güvenilir noktalardan tedarik edilmesi amigurumi örgüsünün daha dayanıklı ve estetik olmasını sağlar. Peki amigurumi malzemeleri nelerdir? Amigurumi malzemeleri nereden alınır?

amigurumi

Peki Amigurumi Malzemeleri Nelerdir? 

Amigurumi tekniğiyle bebek örerken öncelikle doğru ip seçimi yapmak değer taşır. Çabuk tüylenmeyen koton, akrilik ve bambu ipler bu anlamda faydalı olacaktır. Fakat şayet yapacağınız figür tüylü bir kedi ya da köpekse bu oyuncakların ömrü diğer figürlere göre daha kısa olacaktır. Amiguruminizi şekillendirmek için elyafa ihtiyaç duyulmaktadır. Boncuk elyaf en sık tercih edilen tür olmakla birlikte, oyuncağın içine koyacağınız miktar oyuncağın çeşidine göre değişiklik gösterir. Her örgüde olduğu gibi amigurumi örgüsünün de vazgeçilmez unsurlarından biri doğru tığ seçimidir. Piyasada pek çok farklı tığ çeşidi yer alır. Genel olarak tercih edilen ise ucu eğik olan ve 2.0 ile 2.5 numara olarak bilinen türlerdir.

Amigurumi yaparken detay gibi görünen aksesuarlar da oldukça önemlidir. Amigurumi gözleri vidalı ve vidasız olarak sökülmeyi önleyici klitlere sahiptir. Amigurumi ahşap çıngırak halkası bebekler için oldukça eğlenceli bir oyun kaynağı yaratır.

Amigurumi Malzemeleri Nereden Alınır?

En kaliteli amigurumi malzemelerini Eminönü’nde bulmak mümkündür. Hasırcılar sokağında aksesuarlarınızı temin edebilirsiniz. Kürkçü Han istikametine geçerek yünlerinizi de kolaylıkla satın alabilirsiniz. Nitelikli amigurumi gözleri, ipleri, aparatları ve tığları daha uzun ömürlü oyuncaklar geliştirmenize yardımcı olacaktır.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings