İçeriğe geç

Kedi Nasıl Çizilir: Kolay Kedi Çizimi Yöntemleri

Kedi Nasıl Çizilir: Kolay Kedi Çizimi Yöntemleri

Bugüne kadar hiç çocuğunuz eline bir kalem bir kağıt alıp size “kedi nasıl çizilir” diye sordu mu? işte büyük bir özgüven ile çocuğunuzun beklentisini karşılamanıza yardımcı olacak 7 kolay kedi çizimi tekniği. Çocuğunuzla keyifli anlar geçirmenizi dileyerek birbirinden güzel çizimler için kolları sıvıyoruz!

Çocuklarınızla keyifli vakit geçireceğiniz daha fazla etkinlik önerisi için, bu yazıları da kaçırmayın:

Oyun Hamurundan Hayvan Yapımı

Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri

Okul Öncesi Taş Boyama

Kedi Nasıl Çizilir: 7 Farklı Yöntem İle Kolay Kedi Çizimi

Birinci Yöntem

6 aşamada kedimizi çiziyoruz. Önce kafa ve gövdeyi çiziyoruz. İkinci ve üçüncü aşamada bacakları çizeceğiz. Dördüncü aşamada bacakları tamamlıyoruz ve aynı zamanda yüzdeki detaylara başlıyoruz. Son iki aşamada da sevimli kedimizin çizimini tamamlıyoruz.

kedi nasıl çizilir

İkinci Yöntem

Aşağıdaki görselde aşamaları iyice inceleyin. Bu kedi çizimi yönteminde çizimimize kedinin başı ve gözdesi için dikey bir dikdörtgen çizerek başlıyoruz. En kolay yöntemlerden biri olan bu çizimi birkaç kez tekrarladığınızda rahatlıkla ustalaşabilirsiniz.

en kolay kedi çizimi

Üçüncü Yöntem

Özellikle okul öncesi dönemdeki ya da ilkokulun ilk yıllarında olan çocukların bayılacağı sevimli mi sevimli bir kedicik çizmek isterseniz, bu kolay kedi çizimi yöntemini mutlaka denemelisiniz.

kedi nasıl çizilir

Dördüncü Yöntem

Kedi çizme yöntemleri arasında en kolaylarından biri olan bu çizim, son derece basit. Bu çizimi 9 adımda tamamlayabilirsiniz.

kolay kedi çizimi nasıldır

Beşinci Yöntem

Bu yöntem daha kolay yöntemleri denemiş, biraz daha kendini kedi çizimi konusunda zorlamak isteyenler için.

kedi nasıl çizilir

 

Altıncı Yöntem

Aslında kolay gibi görünen bu yöntem ile kedi çiziyorsanız dikkat etmeniz gereken konu, simetri ve oranları çok iyi ayarlamanız. Simetri ve oranları doğru ayarladığınızda ortaya çok sevimli ve mutlu bir kedi çıkacak. Bu kediye çocuklarınız kadar siz de bayılacaksınız.

kolay kedi çizimi

Yedinci Yöntem

Yine kolay çizimleri denedikten sonra, farklı kedi çizimleri arıyorsanız deneyebileceğiniz bir kedi çizim yöntemi daha. Bu yöntem ile kedi çizmek sizi ilk çizimde belki biraz zorlasa da, birkaç çizimden sonra çocuğunuzun yüzündeki mutluluk ifadesinden bayağı bir ustalaşmış olduğunuzu anlayabileceksiniz.

kedi çizimi

7 eğlenceli ve kolay yöntemle kedi nasıl çizilir sorusunu sizler için yanıtladık. Çocuğunuzla keyifli çizimler dileriz.

Henüz bu yazıya yorum yapılmamış.