in ,

YapacağımYapacağım SevdimSevdim BayıldımBayıldım SevmedimSevmedim GüldümGüldüm ŞaşırdımŞaşırdım

Kedi Nasıl Çizilir: Kolay Kedi Çizimi Yöntemleri

kolay kedi çizimi örnekleri

Bugüne kadar hiç çocuğunuz eline bir kalem bir kağıt alıp size “kedi nasıl çizilir” diye sordu mu? işte büyük bir özgüven ile çocuğunuzun beklentisini karşılamanıza yardımcı olacak 7 kolay kedi çizimi tekniği. Çocuğunuzla keyifli anlar geçirmenizi dileyerek birbirinden güzel çizimler için kolları sıvıyoruz!

Kedi Nasıl Çizilir: 7 Farklı Yöntem İle Kolay Kedi Çizimi

Birinci Yöntem

6 aşamada kedimizi çiziyoruz. Önce kafa ve gövdeyi çiziyoruz, ikinci ve üçüncü aşamada bacaklar çizilecek, dördüncü aşamada bacakları tamamlıyoruz ve aynı zamanda yüzdeki detaylara başlıyoruz, son iki aşamada da sevimli kedimizin çizimini tamamlıyoruz.

kedi nasıl çizilir

İkinci Yöntem

Aşağıdaki görselde aşamaları iyice inceleyin. Göreceğiniz gibi bu kedi çizimi yönteminde çizimimize kedinin başı ve gözdesi için dikey bir dikdörtgen çizerek başlıyoruz. En kolay yöntemlerden biri olan bu çizimi birkaç kez tekrarladığınızda rahatlıkla ustalaşabilirsiniz.

en kolay kedi çizimi

Üçüncü Yöntem

Özellikle okul öncesi dönemdeki ya da ilkokulun ilk yıllarında olan çocukların bayılacağı sevimli mi sevimli bir kedicik çizmek isteyenler, bu kolay kedi çizimi yöntemini mutlaka denemeli.

kedi nasıl çizilir

Dördüncü Yöntem

Kedi çizme yöntemleri arasında en kolaylarından biri olan bu çizim, son derece basit 9 adımda tamamlanıyor.

kolay kedi çizimi nasıldır

Beşinci Yöntem

Bu yöntem daha kolay yöntemleri denemiş, biraz daha kendini kedi çizimi konusunda zorlamak isteyenler için.

kedi nasıl çizilir

 

Altıncı Yöntem

Aslında kolay gibi görünen bu yöntem ile kedi çiziyorsanız dikkat etmeniz gereken konu, simetri ve oranları çok iyi ayarlamanız. Simetri ve oranlar aşağıda görüldüğü gibi ayarlandığında ortaya çıkan mutlu ve sevimli kediye çocuklarınız bayılacak.

kolay kedi çizimi

Yedinci Yöntem

Yine kolay çizimleri denemiş, farklı kedi çizimleri arayanlar için uygun olabilecek bir kedi çizim yöntemi. Bu yöntem ile kedi çizmek sizi ilk çizimde belki biraz zorlasa da, birkaç çizimden sonra çocuğunuzun yüzündeki mutluluk ifadesinden bayağı bir ustalaşmış olduğunuzu anlayabileceksiniz.

kedi çizimi

7 eğlenceli ve kolay yöntemle kedi nasıl çizilir sorusunu sizler için yanıtladık. Çocuğunuzla keyifli çizimler dileriz.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings