İçeriğe geç

Çoraptan Kardan Adam Yapımı

Çoraptan Kardan Adam Yapımı

Kardan adam yapmayı sevmeyen var mıdır? Kışın sembol figürlerinden biri olan kardan adam, küçük-büyük herkesin en masum yanıdır. Peki evde eskimiş çoraplarla bu mutluluğu yaşamak mümkün mü? Aslında evet… Yılbaşı yaklaşıyorken eski çoraplarınızı keyifle değerlendirebilirsiniz. Çoraptan kardan adam yapımı sırlarını öğrenerek dekoratif bir nesne elde edebilirsiniz.

Çocuklarınızla, arkadaşlarınızla ve tüm sevdiklerinizle keyifli bir akşama hazır olun. Bu çok kolay kardan adam yapma etkinliği, eğlenceli vakit geçirmenin altın anahtarıdır. Üstelik bunu her yerde bulunabilen malzemelerle gerçekleştirebilirsiniz. Henüz şehrinize kar yağmadıysa üzülmeyin. Aşağıdaki aşamaları uygulayarak çorap kardan adam yapabilirsiniz!

çoraptan kardan adam yapımı malzemeler

Malzemeler

  • Beyaz ve renkli çoraplar
  • Makas
  • Düğme
  • Pirinç ya da elyaf
  • Yapıştırıcı
  • Paket lastik
  • İğne
  • İplik

çocuk etkinliği

Çoraptan Kardan Adam Yapımı Aşamaları

1. Öncelikle kardan adam yapacağınız beyaz çorabı topuk kısmının altından dikkatlice kesin. İplik yardımı ile topuk kısmını bağlayın.

2. Sonraki aşamada çorabınızı elyaf ya da pirinç ile doldurun. Bunlar yoksa kum, pamuk ya da yün de kullanabilirsiniz. Çorabın ağız kısmını paket lastik ya da iplik ile bağlayın.

çoraptan kardan adam nasıl yapılır

3. Buradan sonrasında hayal gücünüze yer verin. Renkli çoraplardan keserek yapacağınız atkıyı kardan adamınızın boynuna atkı misali dolayın.

4. Çorabın ayak kısmından kardan adamınız için bir başlık yapın.

5. Düğmeleri kardan adamınızın karın kısmına yapıştırın.

6. İğne kullanarak gözleri ve burnu için de düğmeler dikin. Düğmeleri toplu iğne kullanarak da sabitleyebilirsiniz. Ya da kardan adamın gözleri ve ağzını renkli iplikler ve dikiş iğnesi yardımıyla ortaya çıkarabilirsiniz.

İşte oldu!

kardan adam yapımı

Kardan adamınızı evinizde ya da ofisinizde dekoratif nesne olarak kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın odasında tatlı bir figür olarak yer verebilirsiniz. Çoraptan kardan adam yapımı sonucu elde ettiğiniz bu güzel eşyayı sevdiklerinize armağan edebilirsiniz.

Henüz bu yazıya yorum yapılmamış.