İçeriğe geç

Kağıttan Kar Tanesi Yapımı

Kağıttan Kar Tanesi Yapımı

Kış mevsimi denilince aklınıza ne gelir? Çocukluk anılarınız mı? Çıtır çıtır yanan soba mı, yoksa eldivenlerinizin rengi mi? Pek çok kış hatırasının arasında değişmeyen bir şey vardır. O da tüm görkemiyle çocukluğumuzu etkisi altına alan kar resitali… Karlar ince ince yağıp her yeri kaplarken içimiz de huzurla yumuşar. Bembeyaz görüntüsü bizi başka dünyalara doğru yolculuğa çıkarır. Kağıttan kar tanesi yapımı da o günleri hatırlamak için ideal bir yol!

Nasıl mı? Origami kar tanesi yapımı ile siz de evinize kışı getirebilirsiniz. Henüz kışın yeterince gelmediğinden şikayetçiyseniz, buna hızlı bir çözüm üretebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için derlediğimiz kağıttan kar tanesi modelleri işinizi kolaylaştıracak. Çocukları için keyifli origami etkinlikleri arayan anneler siz de burada mısınız? Sizleri de davet ediyor ve başlıyoruz.

Malzemeler

  • Beyaz Kağıt
  • Makas
  • Kalem
  • Hayal gücü

Kağıttan Kar Tanesi Yapımı İçin Adımlar

kar tanesi yapımı

1. A4 kağıdınızın ortasına kalemle düzgün bir daire çizin. Bu daireyi dikkatlice keserek ayırın.

2. Kestiğiniz yuvarlak kağıdı ikiye katlayın. Ardından kağıdınızı yeniden ikiye katlayın. Uçların birbirine denk gelmesine özen gösterin.

3. Kağıdınızı son kez ikiye katlayın. Elinizde koni benzeri bir şekle sahip kağıt olmalı.

4. Kaleminizle koni kağıt üzerine dilediğiniz şekilde motifler çizin. Düzgün kar taneleri elde etmek için görsellerdeki şekillerden ilham alabilirsiniz.

5. Son aşamada kağıdınızı çizdiğiniz noktalardan kesin. Katladığınız kağıdı yavaşça açın ve kar tanelerinizle tanışın. Hepsinin birbirine benzemesini beklemeyin. Çünkü unutmayın ki, her kar tanesi eşsizdir…

kağıttan kar tanesi yapımıorigami kar tanesi

Kar şöleni başlasın!

Kağıttan kar tanesi modellerini evinizin duvarlarına asabilirsiniz. Camlarınıza yapıştırabilir ya da dekoratif ürün olarak kullanmak için iple tutturabilirsiniz. Kar tanelerinizin sağlam kalmasını istiyorsanız küçük bir spreyden faydalanabilirsiniz.

origami kar taneleri

Henüz bu yazıya yorum yapılmamış.