in ,

SevdimSevdim YapacağımYapacağım BayıldımBayıldım


Ani Misafir için Hızlı Temizlik Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Nelerdir?

ani misafir için hızlı temizlik

Yoğun geçen haftanın ardından hafta sonu için kendinize dinlenme sözü verdiniz. Eviniz darmadağınık ve temizlik yapılmamış olmasına rağmen, sorun etmeyip ayaklarınızı uzatıp, gazeteleri karıştırdığınız sırada aniden misafir geleceği haberini aldınız. Böyle bir sürprizle karşılaşırsanız kısa sürede evi nasıl düzenli ve temiz hale getirebilirsiniz? Hızlı temizlik nasıl yapılır, püf noktaları nelerdir? İşte bu yazımızda ani misafir için nasıl çözüm üretilebilir ve hızlı temizlik nasıl yapılır sizlere yardımcı olacak tüyolar paylaşacağız. Öncelikle telaşlanmayın, sakin olun ve önereceğimiz adımları takip edin.   

Ani misafir için hızlı temizlik nasıl yapılır, hızlı temizlik yapmanın püf noktaları nelerdir?

Ani misafir için hızlı temizlik sırasında elden geçireceğiniz alanlar misafirinizin kullanacağı ya da kullanma ihtimali olan alanlar olmalı, yani hol, oturma odası, banyo ve mutfak. Diğer alanları nasıl olsa kullanmayacağınız için gerekirse kapılarını kapatarak zaman kazanabilirsiniz.

 1. Öncelikle misafiriniz için vestiyerinizde yer açın. Ekstradan duran ayakkabılarınız varsa onları ayakkabı kutularına koyup, ortalıktan kaldırın, askıda fazlalık olabilecek montları da gardrobunuza asın. Antrenin derli toplu olması eve girişte ferahlık hissi verir, buna özen gösterin.
  hızlı temizlik nasıl yapılır
 2. Camı açıp odayı biraz havalandırın. Ortalıktaki dağınıklıkları toplayın. Her eşya kendi yerinde durmasa da olur. Nasıl olsa gelen misafir her eşyanın yerini bilmiyor. Etrafta duran telefonunuzun şarj aleti, çıkarıp attığınız saç tokası, önceki geceden ortada kalan makyaj temizleme pamuğu, oje gibi eşyaları tek tek yerlerine götürmek yerine hepsini vakit kaybetmeden elinize geçirdiğiniz bir kutuya atın. Çay bardağı, meyva tabağı gibi kirli bulaşıklar varsa bir seferde tepsiyle mutfağa taşıyın.hızlı temizlik
 3. Sıra geldi banyoya, daha sonra yıkamak için ayırdığınız ortalıkta duran tüm kirli çamaşırları kirli sepetine doldurun. Tuvalet ve lavaboya bir göz atın, gerekiyorsa kendi kendine temizleme özelliği olan dezenfekte edici deterjanlar böyle zamanlar için tam bir kurtarıcı. Püskürtün, tuvalet kağıdı bitmiş ise yenisini takın, havluluğunuza misafiriniz için temiz bir havlu asın.
  hızlı temizlik nasıl yapılır
 4. Toparlama sırası mutfakta, kirli bulaşıklarınız varsa akıtma işlemi ile vakit kaybetmeden olduğu gibi bulaşık makinesine doldurun. Merak etmeyin ön yıkamaya programlarsanız  tertemiz olurlar. Tezgahınızı ve ocağınızı da sildiyseniz ,mutfakta da işiniz bitti demektir.
  ani misafir için hızlı temizlik
 5. Son adım, küçük bir temizlik. Eğer evinizde şarjlı bir süpürgeniz varsa işiniz çok kolay. Hızlıca kırıntıları çekip, sehpaların üzerinde bardak lekesi gibi göze çarpan lekeler varsa şöyle bir tozunu almak yeterli olacaktır. Dilerseniz kokulu bir mum yakarak veya hafif kokulu bir oda spreyi sıkarak temizlik ve ferahlık hissini ortama kazandırabilirsiniz.
  hizli temizlik
 6. Kısa sürede evinizi toparlamaya çalışırken, mükemmel olmaya ya da görünmeye çalışmayın. Sonuçta önceden haber vermeden çat kapı gelebilen misafirler, ev halinizi de anlamalıdır. Şimdi samimi ve güler yüzünüz ile misafirinizi karşılayıp, hoşça vakit geçirmeye odaklanabilirsiniz.

Ani misafir için tarifler arıyorsanız kolay atıştırmalıklar  bulabileceğiniz tariflerimizi inceleyebilirsiniz.

...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.