in ,

YapacağımYapacağım SevdimSevdim BayıldımBayıldım SevmedimSevmedim GüldümGüldüm ŞaşırdımŞaşırdım

Kağıt Peçeteden Çiçek Yapımı

kağıt peçeteden çiçek yapımı

Çiçekler baharın müjdecisidir… Ama onları görmek için her zaman baharı beklememize gerek yok. Kağıttan peçeteler de imdadımıza yetişebilir. Nasıl mı? Kağıt peçeteden çiçek yapımı sırları ile! Kağıt peçeteden gül yapımı sayesinde yaşam alanlarınızı çiçek bahçesine dönüştürebilirsiniz! Bu süsleri kapılarınıza ya da terasınıza asabilirsiniz. Ayrıca parti ve organizasyonlarda kullanarak ortamın atmosferini canlandırabilirsiniz.

Peçete kullanarak yapacağımız bu etkinlik eğlenceli bir proje olabilir. Çocuklarınızla birlikte bu keyifli işlemi gerçekleştirmeye ne dersiniz? Kolay, hızlı ve çok eğlenceli olan bu hobi için edinmeniz gereken malzemeler ise çok basit! Sadece şekil almaya yatkın bir peçete ve biraz ipliğe ihtiyacınız var. Bu peçete yaldızlı ya da çiçekli olabileceği gibi düz ve sade de olabilir. Parıltılarla süslenmiş bir peçete ya da yılbaşı temasıyla renklendirilmiş bir peçete de olabilir. Seçim sizin… Çünkü çiçek bahçenizin bahçıvanı sizsiniz!

Malzemeler

  • Peçete
  • İplik

Kağıt Peçeteden Çiçek Yapımı

Öncelikle peçetenizi düz bir zemine yerleştirin. Ardından iki alt ucundan olacak şekilde ince şeritler hâlinde katlamaya başlayın.

peçeteden gül yapımı

Peçeteniz yelpaze görünümü alana kadar bu işlemi sürdürün.

peçeteden çiçek yapımı

Tamamını katladığınız peçete uzun bir parça hâline gelecek. Bu aşamada peçetenizi ortadan ikiye katlayın. Tam bu noktadan ip ile bağlayın.

peçete etkinlikleri

Son olarak katlanmış peçetenizi uçlardan yavaşça yukarı doğru kaldırın ve tüm katlarını tek tek açın.

kağıt peçeteden gül yapımı

Böylece tüm katları açılan peçeteniz, harika ve kabarık bir çiçeğe dönüşecek.

İşte oldu!

Sizlerle paylaştığımız bu peçete etkinliği en pratik dekor uygulamalarından biridir. Bu şık peçeteler doğum günü ve yılbaşı kutlaması gibi özel günlerde ortamı güzelleştirir. Balonlara ve süslere zarif bir şıklıkla eşlik eder. Peçeteden çiçek yapımı sayesinde istediğiniz sayıda ve renkte kağıt çiçek elde edebilirsiniz. Üstelik bu çiçeklerin hiç solmayacağı da garanti!

Kağıt peçete ile gerçekleştirebileceğiniz bir etkinlik daha isterseniz, bu yazımızı da inceleyin. Peçete Dekupaj Nasıl Yapılır?

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings