in

YapacağımYapacağım SevdimSevdim BayıldımBayıldım SevmedimSevmedim

Kağıt Peçeteden Çiçek Yapımı

kağıt peçeteden çiçek yapımı

Baharın müjdecisi çiçekler… Ama onları görmek için her zaman baharı beklememize gerek yok. Kağıttan peçeteler de imdadımıza yetişebilir. Nasıl mı? Kağıt peçeteden çiçek yapımı sırları ile! Evinizin dekorasyonuna canlılık kazandıracak yöntemler için kolları sıvayın. Kağıt peçeteden gül yapımı sayesinde yaşam alanlarınızı çiçek bahçesine dönüştürebilirsiniz! Bu süsleri kapılarınıza ya da terasınıza asabilirsiniz. Farklı etkinliklerde kullanarak ortamın atmosferini canlandırabilirsiniz.

Peçete kullanarak yapacağımız bu etkinlik eğlenceli bir proje olabilir. Çocuklarınızla birlikte bu keyifli işlemi gerçekleştirmeye ne dersiniz? Kolay, hızlı ve çok eğlenceli… Bu hobi için edinmeniz gereken malzemeler ise çok basit! İhtiyacınız olan tek şey, şekil almaya yatkın bir peçete ve biraz iplik… Bu peçete yaldızlı ya da çiçekli olabileceği gibi düz ve sade de olabilir. Parıltılarla süslenmiş bir peçete ya da yılbaşı temasıyla renklendirilmiş bir peçete de olabilir. Seçim sizin… Çünkü çiçek bahçenizin bahçıvanı sizsiniz!

Malzemeler

  • Peçete
  • İplik

Kağıt Peçeteden Çiçek Yapımı

Peçetenizi düz bir zemine yerleştirin. İki alt ucundan olacak şekilde ince şeritler hâlinde katlamaya başlayın.

peçeteden gül yapımı

Peçeteniz yelpaze görünümü alana kadar bu işlemi sürdürün.

peçeteden çiçek yapımı

Tamamını katladığınız peçete uzun bir parça hâline gelecek. Bu aşamada peçetenizi ortadan ikiye katlayın. Tam bu noktadan ip ile bağlayın.

peçete etkinlikleri

Son olarak katlanmış peçetenizi uçlardan yavaşça yukarı doğru kaldırın ve tüm katlarını tek tek açın.

kağıt peçeteden gül yapımı

Tüm katları açılan peçeteniz harika ve kabarık bir çiçeğe dönüşecek.

İşte oldu!

Sizlerle paylaştığımız bu peçete etkinliği en pratik dekor uygulamalarından biridir. Doğum günü ve yılbaşı kutlaması gibi özel günlerde ortamı güzelleştirmeyi mümkün kılar. Balonlara ve süslere zarif bir şıklıkla eşlik eder. Peçeteden çiçek yapımı sayesinde istediğiniz sayıda ve renkte kağıt çiçekler elde edebilirsiniz. Üstelik bu çiçeklerin hiç solmayacağı garanti!

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.