in ,

SevdimSevdim BayıldımBayıldım YapacağımYapacağım


Yılbaşı Sofrası Süsleme: Yeni Yıl Masa Süslemeleri

yılbaşı sofrası süsleme

Yeni yılı evinizde geçirmeyi planlıyorsanız, güzel bir sofra günün tamamlayıcısı olacaktır. Sofranızı kurarken size yardım etmemize ne dersiniz? Yılbaşı sofrası süsleme önerileri sayesinde tüm sevdiklerinizin neşesini ikiye katlayabilirsiniz. Yeni yıla nasıl girerseniz tüm yıl öyle geçer derler. Bazen gerçekten de böyledir. Konuklarınızı en iyi şekilde ağırlamak ve onlara unutulmaz bir masa hazırlamak istiyorsanız işte sizin için yılbaşı masa süsleme önerilerimiz.

Yılbaşı sofrası süsleme temasında kış atmosferini yansıtın.

Yılbaşı kış atmosferini yansıtır. Bunun için masa süslemelerinizde doğallıktan yana olabilirsiniz. Ahşap servisler, kokulu mumlar ve kozalaktan yapılmış süslemeler… Peçetelerinizi doğal iplerle bağlayarak keyifli bir atmosfer yaratabilirsiniz.

yılbaşı sofrası

Yiyeceklerinizi kozalaklar ile süsleyin.

Kozalaklar sadece masa değil yiyecek süslemelerinde de kullanılabilir. Sterilize ettiğiniz kozalakları ya da boncukları kekinizin üstüne şık bir dekor olarak uygulayabilirsiniz. Ayrıca masanıza limon, portakal vb. meyvelerin dilimlerini yerleştirerek ferah kokular elde edebilirsiniz.

kozalaklarla sofra süslemeleri

Yılbaşı masa süsleme konseptini yılbaşı kurabiyeleri ile tatlandırın.

Yılbaşı sofrası süslemesi için yılbaşı kurabiyelerinden de yararlanmak mümkün. Yılbaşı masası süsleme malzemesi olarak değerlendirebileceğiniz kurabiyeler konuklarınız için tatlı bir karşılama olacktır. Hazır alabileceğiniz ya da kendiniz hazırlayabileceğiniz kurabiyeleri yılbaşı konseptine uygun şekillerde hazırladıktan sonra arzu ederseniz paçeteliklerin arasına yerleştirerek şık bir sunumla misafirlerinize “hoşgeldin” mesajı verebilirsiniz. Kurabiyeleri kendiniz pişirecekseniz hamura şekil verdikten sonra, bir pipet yardımıyla kurabiyelerin üst tarafında minik birer delik açmayı unutmayın. Kurabiyeler piştikten sonra bu deliklerden doğal ipler geçirerek peçetelerinize bağlayabilirsiniz.

kurabiye ile süslenmiş peçeteler

Dekoratif figürler ile yılbaşı sofrası süsleme konseptini tamamlayın.

Daha çarpıcı bir sofra kurmak isteyenler buraya! Doğal esintiler güzel ama biraz da dinamik olalım diyorsanız, farklı figürlere yer verebilirsiniz. Görseldeki geyik figürü gibi şık ve şaşırtıcı dekoratif figürleri tabaklarınızın içine yerleştirmeniz misafirlerinize şık bir sürpriz olacaktır. Kullandığınız figür ile uyumlu gümüş şamdanlar ve zarif tabaklarınızla birlikte daha modern bir görünüm yakalayabilirsiniz.

yılbaşı masa süsleri

Klasik bir yılbaşı teması için kırmızı ve yeşili öne çıkarın.

Kırmızının ilham verici gücüne kucak açın! Sofranızda minik bitkilere yer verirken runner seçiminde kırmızı esintiler kullanabilirsiniz. Tabaklarınızı ince ağaç dallarıyla süslerken masanıza çan ve ağaç süsü gibi objeler yerleştirebilirsiniz. Peçete seçiminde de kırmızı ürünler kullanmak bütünlük sağlayacaktır.

kırmızı yılbaşı masası

Kırmızı ve yeşil yılbaşı sofrası süsleme temasına dore ve sarı renklerle parlaklık kazandırın.

Yılbaşı masasınızın süslemesi için farklı renklerden yararlanabilirsiniz. Ancak kırmızı ve yeşil yılbaşını temsil eden renklerdir. Eğer tercihinizi bu renklerden yana kullanacaksanız kırmızı ve yeşil renklerine dore veya sarı gibi ışıltılı renkler eklemeniz sofranızı daha şık gösterecektir.

Farklılık yaratmak için gri, mavi ve mor tonlarına ne dersiniz?

Klasik renklerin dışına çıkmak isteyenlerden misiniz? Elbette çıkabilirsiniz. Gümüş, mavi ve mor tonlarına ne dersiniz? Bu renkleri kullanarak hazırladığınız sofranızda, hayata bakışınızdaki farklılığı ve yenilikçi tarzınızı ortaya koyarak yeni yıla girebilirsiniz.

yılbaşı masa süsleme

Yılbaşı sofrası süsleme malzemelerinden çubuk tarçın sofranıza çok yakışacak.

Bir yandan yılbaşı masa süslemeniziyaparken sofraya kazandırdığı doğal ve şık görüntüsü, bir yandan da harika kokusuyla rahatltıp mutluluk hisssi veren çubuk tarçınları kullanarak masanızda harikalar yaratabilirsiniz. Tarçın çubuklarını peçeteliklerin, dalların arasına yerleştirebilir, masaya doğal bir şekilde gruplandırabilir ya da mumlarınızın etrafına doğal ipler ile bağlayarak farklılık yaratabilirsiniz.

tarçın çubukları ile sofra süsleme

Yılbaşı hediye paketleri yılbaşı sofrası süsleme konseptinizin birer parçası olabilir.

Hediyeler yılbaşının vazgeçilmezleri… Minik hediye paketlerine sofranızda yer vermeye ne dersiniz? Altın rengi paketlere yine altın rengi süslemeler eşlik edebilir. Mumlarınızın etrafını ince dallarla süslerken, peçetelerinizi de pastel tonlardan tercih edebilirsiniz. Değişik hediye paketi fikirleri için Hediye Kutusu Yapımı yazımızı da inceleyin.

yılbaşı masa süsleme

İsim kartları ile konuklarınıza şık birer sürpriz yapın.

Yılbaşında sofranızı paylaşacağınız konuklarınıza küçük surprizler hazırlamak konuklarınıza hoş duygular yaşatacaktır. Örneğin isim kartları çoğunlukla misafir sayısı çok olduğunda düzenleme yapmak için kullanılmaktadır. Ama 2-3 konuğunuz dahi olsa yılbaşı masa süsleme konseptine isim kartları eklediğinizde herkesin kendini düşünülmüş ve özel hissetmesini sağlayabilirsiniz. Konuklarınız için şık bir surpriz olabilecek bu kartları hazır alabileceğiniz gibi kolayca kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayarak bu kartları isim yazmanın dışında farklı amaçlar için de kullanabilirsiniz. Konuklarınıza iletmek istediğiniz yılbaşı mesajlarınızı bu kartlara yazabilir ya da yılbaşı sofrasında oynayabileceğiniz bir oyunun kişilere özel bilgilerine bu kartlarda yer verebilirsiniz.

yılbaşı masa süsleme

Yılbaşı ruhunu Noel Baba teması ile yansıtın.

Ve tabii ki Noel Baba… Yılbaşı ruhunu yansıtan en özel parçalardan biri! Peçete yüzüğü seçerken daha esprili bir yaklaşım harika olur. Noel Baba figürüne sahip seçeneklerin yanı sıra farklı modeller de beğenebilirsiniz. Bu kısım tamamen hayal gücünüze bağlı!

yeni yıl masa süslemeleri

Güzel bir sofranın, herşeyden önce güzel yemeklerle mümkün olduğunu unutmayın.

Yılbaşı sofranızın her türlü şıklığı ve görsel zenginliğinden önce güzel bir yılbaşı menüsü ile konuklarınızı ağırlamalısınız. Öncelikle konuklarınızın damak tadına uyacak seçenekler tercih etmelisiniz. Hindi, yılbaşı gecesinin olmazsa olmazıdır. Ama şartlar elvermiyorsa, şansınızı tavuktan ya da kırmızı etten yana kullanabilirsiniz. alnız uyaralım, balık yılbaşı menüleri için pek makul bireçenek değil. Bu nedenle çok özel bir nedeni olmadıkça balığı menünüze dahil etmemenizi öneririz.

yılbaşı menüsü

...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings