in ,

SevmedimSevmedim GüldümGüldüm ŞaşırdımŞaşırdım YapacağımYapacağım SevdimSevdim BayıldımBayıldım


Cilt Lekeleri İçin Doğal Maske Tarifleri: 4 Etkili Leke Maskesi

cilt lekeleri için maske

Cilt lekeleri, cilt üzerinde çok farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabilen cilt problemleridir. Cilt üzerinde görülen bu lekeler uzmanlar tarafından çok farklı ve çeşitte yöntemle ortadan kaldırılabildiği gibi kendiniz evde hazırlayabileceğiniz cilt lekeleri için doğal maske kullanımı sayesinde de gözden silinebilmektedir.

Cilt lekelerine iyi gelen bu maskeleri hazırlarken tek dikkat edilmesi gereken nokta hangi cilt tipine sahip olduğunuz ve o cilt tipine uygun olan maskenin malzemelerine herhangi bir alerjiniz bulunmaması olacaktır.

Cilt Lekeleri İçin Doğal Maske Tarifleri

cilt lekelerine maske

Leke maskesi 1

Bu maske yağlı cilt tiplerinde ve karma cilt tiplerinde rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Maske içeriği; 1 salatalık, 1 çay bardağı yulaf ezmesi, 1 çorba kaşığı yoğurt.

Salatalığı kâsenin içerisine rendeledikten sonra üzerine yulaf ezmesini ekleyin. Ardından yoğurdu da ekleyip, tahta kaşık yardımıyla kıvamı hamura benzeyinceye dek karıştırın.

Temizlenmiş cildinizin üzerine sürdükten sonra 10 dakika cildinizde tutup soğuk suyla cildinizi durulayın. Bu maske haftada 1 kez kullanıma uygundur.

lekeler için maske
Leke maskesi 2

Cilt lekeleri için doğal maske tariflerimize yağlı ve karma ciltler için uygun bir maske ile devam ediyoruz. Yalnız hemen belirtelim; bu maskeyi çilek alerjisi ve C vitamini alerjisi bulunan bireyler asla uygulamamalıdır.

Maske içeriği; 3 adet orta boy çilek, 1 çorba kaşığı lavanta yağı, 1 çay kaşığı kadar bira mayası.

Çilekleri lavanta yağını ve bira mayasını bir kâse içerisinde karıştırın. Ardından krem kıvamındaki sıvıyı temizlenmiş cilt üzerine uygulayın. Maskenin göz ve ağır bölgesine gelmemesine özen gösterin. Maskeyi 15 dakika sonra ılık suyla durulayarak çıkartın. Bu maske haftada bir kez kullanıma uygundur.

cilt lekeleri için doğal maskeler
Leke maskesi 3

Üçüncü sırada yer alan maske tarifimiz tüm cilt tipleri için uygundur

Maske içeriği; 1 çay kaşığı kadar bira mayası, 1 çorba kaşığı yoğurt ve durulamak için de süt.

Bira mayası ve yoğurdu bir kâse içerisinde karıştırın. Karışımı temizlenmiş cilt üzerinde yaklaşık olarak 20 dakika kadar beklettikten sonra önce soğuk süt ile durulayıp ardından soğuk suyla yüzünüzü temizleyin. Bu maske haftada 1 kez kullanıma uygundur.

cilt lekeleri için doğal maske
Leke maskesi 4

Cilt lekeleri için doğal maske tariflerimizin sonuncusu olan bu maske özellikle yağlı ciltler ve karma ciltler için uygundur.

Maske içeriği; 1 çay kaşığı kadar karbonat, 4-5 damla taze limon suyu, 1 çorba kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı kadar da zeytinyağı. Maske malzemelerinin tamamını cam bir kap içerisinde tahta kaşık yardımıyla karıştırın. Ortaya çıkan karışım sıvıyı temiz cilt üzerine uygulayıp 5 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile temizleyin. Bu maske haftada 1 kez kullanıma uygundur.

...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings