in ,

YapacağımYapacağım SevdimSevdim BayıldımBayıldım SevmedimSevmedim GüldümGüldüm ŞaşırdımŞaşırdım


Hint Kınası İle Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Hint kınası ile saç boyama

Sağlık ve güzellik alanlarında ne kadar ilerleme olursa olsun beyaz saçlara boyadan başka kalıcı bir çözüm henüz bulunamadı. Birçok boya markası ve çeşidi mevcut fakat bazı saçlarda beyazları tam anlamı ile kapatmak mümkün olmuyor. Saçlarımızı sık sık boyamak içerisinde bulunan kimyasallar nedeniyle saçımıza ve saç derimize zarar verebiliyor. Hint kınası ile saç boyama, normal boya kullanmak istemeyenler için güzel bir alternatif olabiliyor.

Boyanın dışında kına kullanımı yıllar öncesinden beri biz kadınlar için önemli güzellik malzemelerinden biri olmuştur ve hala kullanılmakta. Günümüzde kınaları raflarda daha çok görür olduk. Şimdilerde ise kınaların yerini hint kınaları almış ve saça zarar vermediği düşünüldüğü için çok tercih edilen bir ürün haline gelmiş durumda. Koyu renk saçlarda saçı yıpratmadan ve aksine saçı besleyerek beyaz kapama özelliği bu ürünü daha çok tercih edilir kılmakta. Şimdi koyu renk ve aynı zamanda yoğun beyazlaşma olan saçta hint kınası uygulaması nasıl yapılır hep birlikte görelim.

Hint Kınası Uygulaması İçin Malzemeler

  • 4 adet siyah renk hint kınası (dip boya için yeterli olacaktır.)
  • 1 adet kestane renk hint kınası
  • 1 yemek kaşığı karanfil
  • 1 bardak su
  • 1 çift eldiven
  • Boya kabı
  • Boya fırçası
  • Boya önlüğü
  • Toka
  • Tarak

Hint Kınası İle Saç Boyama Ön Hazırlığı

Bir gece önce karanfilleri bir bardak suda bekletiyoruz. Boya kabına 4 siyah 1 kestane kınayı boşaltıyoruz. Rengini vermiş olan karanfilli suyu kontrollü bir biçimde kınanın üzerini yavaş yavaş döküyoruz. Yoğurt kıvamına gelene kadar fırça yardımı ile karıştırıyoruz.

Hint kınası ile saç boyama malzemeleri

Karanfil; A, E ve B6 vitaminleri, kalsiyum, manganez, sodyum, potasyum, Omega 3 ve Omega 6 açısından zengindir bir bitkidir. Bu sebeple saçımıza bir çok açıdan fayda sağlayacaktır. Ayrıca saçımızı besler, hacim ve parlaklık kazandırır ve kınanın kokusunu azaltarak hoş bir koku verir.

Hint kınası ile saç boyama

Hint kınası ile saç boyası

Hint Kınası İle Saç Boyama Uygulaması

Boya önlüğünü ve eldivenleri giyerek başlıyoruz. Saçımızı ” t ” şeklinde 4’e ayırıyoruz ve tokalıyoruz. Saçımızın ön kısmında daha fazla beyaz bulunacağından ilk olarak ön kısımdan başlıyoruz ve tıpkı saç boyalarında olduğu gibi tutam tutam ayırarak kınayı sürüyoruz. Tüm saç bitinceye kadar uygulamaya devam ediyoruz. Uçlarını bükerek topuz şeklini verip tokalıyoruz. Kına kuruduğunda rengini vermeye başlar. Bu sebeple 3 saatten az olmamak kaydıyla bekletiyoruz. Süre bitince yıkıyoruz. Saçınızı bir miktar sertleştirebilir, bunun için şampuanınıza bir miktar menekşe yağı koyabilirsiniz. Saçınız hem yumuşak, hem de daha parlak olmasını sağlayacaktır.

Hint kınası saça nasıl uygulanır

Hint Kınasının Avantajları

Besler, hacim katar, parlatır, saçınızı yıpratmaz ve ekonomiktir.

Hint Kınasının Dezavantajları

Saçı bir miktar sertleştirir, giysilere, halıya vb. yerlere döküldüğünde leke bırakır ve bekleme süresi boyalara göre daha uzundur.

kına ile boyanmış saçlar

Güle güle kullanın.

...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings