in

Cevizli Ezme Tarifi: Kahvaltılık ve İkramlık

cevizli ezme

Merhabalar, size Ferishtah’tan alıp denediğim, yok böyle bir tat dedirtecek cinsten olan müthiş bir cevizli ezme tarifi önermek istedim. Kahvaltılık çeşitlerinden biri olabildiği gibi, günün farklı saatlerinde hatta ikramlık olarak da severek tüketebileceğiniz değişik bir alternatif. Sitenin bana ait olan kısmında yer vermezsem olmaz diyerek, Hatay’ın meşhur cevizli ezmesini, sizlerle bir de ben paylaşmaya karar verdim. Tüm samimiyetimle diyebilirim ki, gün soframın en iştah kabartan çeşitlerden biri oldu. Hemen belirteyim, tüm misafirlerim merakla nasıl yapıldığını sorup, not almak istediler. Sıradışı, yapımı çok kolay ve leziz…

cevizli ezme

Nefis Cevizli Ezme Tarifinin Püf Noktası

Lezzetin tam yerinde olması için en önemli püf noktası malzemelerin lezzeti ve kalitesidir. Hatay’da yapılan cevizli ezme lezzetine ulaşmak istiyorsanız tüm malzemelerinizin lezzeti ve kalitesi önemli, ama özellikle salçanın Hatay biber salçası olmasını öneriyorum.

cevizli ezme

Ferishtah’ta daha önce yayınlanmış olan cevizli ezme tarifi sayfasına ulaşabileceğiniz linki aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Ben de belirtildiği şekilde birebir uyguladım, sonuç mükemmel oldu. Şiddetle tavsiye ediyorum.

https://ferishtah.com/hatay-usulu-cevizli-biber-ezmesi/

5/5 (4 Oy)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir