in ,

SevdimSevdim


Yılbaşında Evde Oynanabilecek En Eğlenceli Oyunlar

anne kız yeni yılda eğlenirken

Yılbaşı gecesi kar yağışı olur mu bilinmez… Ama eğlencenin tavan yapacağı kesin! Yılbaşında evde oynanan oyunlar sayesinde unutulmaz anılar yaratın. Sevdiklerinizle toplanın ve önce nefis bir  yılbaşı yemeğinin ardından eğlencenin tadını çıkarın. Öyleyse lafı fazla uzatmayalım. Sizi en keyifli oyun önerilerimizle başbaşa bırakalım!

Yılbaşında Evde Oynanan Oyunlar

Tombala

yılbaşı gecesi evde oynanacak oyunlar

Listenin ilk sırasında o olmazsa olmaz. Tombala yılbaşı gecesinin vazgeçilmez oyunu. Elbette bu sene de popülerliğini koruyor. Evdeki herkesi toplayın ve tombalada istediğiniz renk kartı seçerek oyuna başlayın. Torbadan çıkan numaraları takip edin. Çıkan rakamları topladığınızda, çinko! Rakamları biraz uzatarak söylediğinizde yaşanılacak eğlenceli gerilimi de not düşmek lazım.

Tabu

En eğlenceli kutu oyunlarından biri. Yılbaşında da mutlaka tercih edilmeli. Adı kadar kısa ve net bir oyun. Tabu konulan yasaklı kelimeler mevcut. Anlatılması gerekeni karşı tarafa anlatmanız gerek. XL versiyonu sayesinde kelimeleri kukla aracılığıyla ya da çizerek anlatmanız da mümkün.

İsim-Şehir

Çocukluğumuzun vazgeçilmez eğlenceleri arasındaydı. Şöhreti bugün de değişmedi. İki kişiyle bile oynanabilir. Ama 4 ve üzeri oyuncu sayısı ile daha eğlenceli olur. Yılbaşında evde oynanan oyunlar arasında en keyifli olanlardan biri. Oyun kategorilerini belirleyin. Şehir, bitki, hayvan, ülke, eşya, aklınıza ne gelirse! Sonra bir harf belirleyin. Mesela E! Ardından her kategoriye E harfiyle başlayan kelimeler yazın. Her hane 10 puan demek. En yüksek puanı alan, oyunu kazanır.

Monopoly

yeni yılda oynanan oyunlar

Zaman değişti ama Monopoly çılgınlığı hiç hız kesmedi. Farklı konseptleri mevcut. Küçük adımlarla başlanıyor. Sonrası gerçek bir hakimiyet savaşı! Dakikaların nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz. Resimli semtler, elektronik banka kartı ve daha neler neler… Ama emlak kralı olmadan oyunu bitirmemeye çalışın.

Jenga

jenga oyunu

Denge çok önemli. Yılbaşı oyunları arasında yer alan Jenga da sizden bunu bekliyor. Yüksek adrenalin ile savaşmanı şart. Stratejik hamleler ve zirvede rakiple psikolojik bir rekabet yaşanabilir. Kuleyi ilk siz devirirseniz karizma biraz çizilebilir, aman dikkat!

Sessiz Sinema

sessiz sinema oynayan arkadaşlar

Sanıyoruz ki bu oyunun kurallarını herkes biliyor. Geçmişteki adı “Hadi anlat bakalım” olan bu oyun ev ahalisine neşe veriyor. İki takıma ayrılın ve film adlarını belirleyin. Sonrası bol bol teatral yetenek! Kahkahalarınızı durduramayabilirsiniz.

Twister

twister oynayan arkadaşlar

Eğlence garantili bir diğer önerimiz: Twister! Bu oyunda en esnek olanlar kazanıyor ama herkes çok eğleniyor. Yılbaşı gecenize bambaşka bir eğlence katacak olan Twister’da oyunun parçalarından olan bir çark bulunuyor ve bu çarkı çevirerek belirleyeceğiniz rengin olduğu alana düşmeden ayağınızı ve elinizi koymanız gerekiyor. Düşenler eleniyor ve oyunu en uzun süre düşmeden sürdürebilen kişi yılbaşı gecesinin şampiyonu oluyor!

İlgili yazılar

Keçeden Yılbaşı Süsleri Yapımı
Kozalaktan Yılbaşı Süsü Yapımı

...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.