in ,

SevdimSevdim YapacağımYapacağım SevmedimSevmedim BayıldımBayıldım ŞaşırdımŞaşırdım GüldümGüldüm


Protez Tırnak Nedir, Nasıl Yapılır, Nasıl Çıkarılır?

protez tırnak

Protez tırnak nedir ve protez tırnaklar ile ilgili bilmeniz gerekenler bu yazımızda. Hangimiz daha uzun, daha sağlıklı ve kısa bir süre içerisinde kırılmayan ve yıpranmayan tırnaklara sahip olmanın hayalini kurmuyoruz ki?

Ancak, bazen her ne kadar tırnak bakımımıza özen gösterirsek gösterelim; bulaşık, çamaşır vb. rutin ev işleri yüzünden tırnaklarımızın kırılmasına, güçsüzleşmesine neden oluyor bazen de tırnaklarımızı yemekten kendimizi bir türlü alıkoyamadığımız için hayalini kurduğumuz o gösterişli ve upuzun tırnaklara ne yaparsak yapalım kavuşamıyoruz. 

Neyse ki bu noktada son dönemlerin oldukça popüler bir uygulaması olan protez tırnaklar imdadımıza yetişiyor; bizlere sağlıklı, güzel görünen ve estetik tırnaklara sahip olabilme şansı tanıyor. Bu yazımızda kısaca protez tırnak nedir, protez tırnak nasıl yapılır, ne kadar süre kullanılır ve nasıl çıkartılır sorularını yanıtlamak istiyoruz.

protez tırnak nasıl yapılır

Protez Tırnak Nedir?

Akrilik tırnak, jel tırnak ve dipping tırnak gibi farklı çeşitleri bulunan protezli tırnak; tırnaklar üzerine sürülen özel jeller yani koruyuculardan sonra tırnak ucuna plastik tırnakların yerleştirilmesi ile elde edilen ve oldukça kullanışlı olan bir tırnak türüdür.

Takma tırnaklara nazaran daha doğal görünen ve daha sağlam bir yapısı bulunan protez tırnak; düzenli olarak bakımları ihmal edilmediği taktirde yıllar boyunca kullanılabilir.

Kullanım ömrü oldukça uzun olabilen protez tırnaklar; takma tırnakların aksine tıpkı gerçek bir tırnakmış gibi doğal görünür.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Yaklaşık 1-1.30 saat süren protezli tırnak uygulaması esnasında öncelikle kişinin kendi tırnaklarının üzerine koruyucu madde sürülür. Bu koruyucu madde; hem protez tırnağın gerçek tırnağa yapışmasını sağlar hem de tırnağın törpüleme işleminden zarar görmesini engeller.

İkinci aşamada tırnağın uç kısımlarına protez tırnak yerleştirilir ve yapıştırılır. Ardından törpüleme işlemi ile tırnağa şekil verilir.

Törpüleme işlemini takiben tırnağın uç kısmı dışındaki diğer kısımları da özel tırnak jeli ya da akrilik ile kaplanır ve son olarak tırnak yüzeyleri törpülenerek, parlatılır.

Kısacası protez tırnakların uygulama işlemi oldukça basittir.

protez tırnak nedir

Protez Tırnakların Kullanım Süresi Nedir?

Protez tırnakların bakımı ihmal edilmediği sürece bu tırnaklar; yıllar boyunca kullanılabilir. Bu yüzden tırnaklarınızı en az birkaç yıl kullanmak adına ayda bir düzenlik olarak tırnaklarınızı yaptırdığınız güzellik merkezine uğramalı ve yenileme işlemi yaptırmalısınız.

Ayda bir kez olacak şekilde dipten uzayan tırnaklarınızın tekrar dolgu maddeleri ile yenilenmesi ve törpülenmesi sonrasında eski güzel görünümüne ulaşan tırnaklarınızı uzun bir süre için kullanabilirsiniz.

Protez Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Tırnağa uygulanması son derece basit olan protez tırnağın çıkarılması da oldukça kolaydır. Ancak tırnaklarınızı evde kendi başınıza çıkarmaya çalışmanız; tırnaklarınıza zarar verebileceğinden tırnaklarınızı çıkartmak adına mutlaka güzellik merkezine gitmelisiniz.

Burada tırnaklarınıza uygulanan protez tırnakların çıkarılması için özel solüsyonlar yardımıyla bu tırnaklardan dakikalar içerisinde kurtulabilirsiniz.

Yazımızda protez tırnak nedir, nasıl yapılır, ne kadar süre kullanılır ve nasıl çıkarılır sorularını yanıtlamaya çalıştık. Faydalı olmasını dileriz.

...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.