in ,

SevdimSevdim BayıldımBayıldım YapacağımYapacağım SevmedimSevmedim ŞaşırdımŞaşırdım GüldümGüldüm


Örgülü Topuz Modeli: 5 Dakikada Kolay Topuz

Örgülü Topuz Modeli

Yaz geliyor! Saçlarımız bazen sandığımızdan daha da bunaltıyor bizi bu sıcak havalarda. En iyisi saçları toplamak! Ama nasıl? Topuz yapmak çoğu kadının gözünde büyüyor. İnternette gördüğümüz topuz modelleri, yapılması uzun ve uğraştırıcı gibi görünüyor. Bu yazımızda, yalnızca beş dakikada yapabileceğiniz ve oldukça şık görünen bir örgülü topuz modeli yapımını sizlerle paylaşacağız.

Örgülü Topuz Modeli Yapımı

Örgülü topuz modeli için ihtiyacımız olan yalnızca birkaç adet saç lastiği ve birkaç tane tel toka! Herkesin elinde mutlaka olan materyaller bunlar, bu nedenle bu saç modeli hem pratik, hem de masrafsız. Lastiklerin biri kalın olursa topunuzu daha sağlam yapabilirsiniz. İki tane de ince, tercihen siyah örgü lastiği yeterli olacaktır.

Öncelikle saçımızı tepeden at kuyruğu yapıyoruz. Yukarıdan yapılan topuz her zaman daha güzel görünüyor. Kalın saç lastiği ile sıkıca saçımızı bağlıyoruz. Önlerden bebek saçların çıkma ihtimaline karşı, saçınıza saç spreyi sıkıp ya da jöle sürüp ince telli bir tarak ile saçınızı tarayabilirsiniz. Saç spreyi ya da jöleniz yoksa, limon suyu da aynı görevi görecektir.

örgülü topuz yapma

Saçı bağladıktan sonra ortadan ikiye ayırıyoruz. Bir tutam saçı kendi etrafında dolayarak topuz yapıp, ince saç lastiği ile sabitliyoruz.

örgülü topuz modeli yapılışı

Kalan tutamı ise düz örgü şeklinde örüp ucuna ince saç lastiği takıyoruz. Dilerseniz saçın ucuna lastik takmadan da direkt tel toka ile sabitleyebilirsiniz. Ördüğümüz saç tutamını, az evvel yaptığımız topuzun etrafında, dibinden olacak şekilde doluyoruz. Minik tel tokalar ile de örgülü topuzumuzu sabitliyoruz.

topuz nasıl yapılır

Eğer sert ve şık bir görünüm istiyorsanız, saç spreyi ile saçınızı sabitlemenizi tavsiye ederiz. Ancak daha rahat, daha salaş bir görünüm elde etmek istiyorsanız; önden birkaç tel saçınızı çıkarın. Topunuzu da elinizle hafifçe gevşetin. Aynı model ile iki farklı hava yaratmanız mümkün!

örgülü topuz

Beş dakikada yapabileceğiniz örgülü topuz modeli yapımını yukarıda anlattık. Saçlarınız kirliyken, yıkamaya vaktiniz olmadığında da topuzun sizler için kurtarıcı bir model olduğunu unutmayın. Her zaman aynı saç modelini yapmaktansa, değişik modellerle hem monotonluğu kırın, hem de kendinize pratik yollar üretmiş olun!

Bu saç modelini de incelemeden geçmeyin Uzun saç için örgü modeli

...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.