in ,

SevdimSevdim YapacağımYapacağım BayıldımBayıldım ŞaşırdımŞaşırdım


Örgü Örmenin Faydaları Saymakla Bitmiyor

örgü örme

Rengarenk yünlerin benzersiz modellerle buluşması… Tığ ile, şiş ile ya da çok daha fazlası. Örgü örmek ruhun yorulan yanını dinlendirmek için gerçekleştirilen eşsiz bir terapi gibidir. Hem fiziksel hem de ruhsal sağlığın önemli bir ihtiyacı olan hobi edinme anlayışı, örgü örme kapsamında çok daha keyifli hâle gelir. Çünkü örgü örmek uzun yıllar boyu kültürümüzde yer alan ve iyileştirici yanı pek çok kişi tarafından kabul gören eşsiz bir deneyimdir. Üstelik bu keyifli sürecin sonunda çok şık, rahat ve sıcak giysiler elde etmek de cabasıdır. Örgü örmenin faydaları da sanıldığından çok daha fazladır. İşte onlardan birkaçı…

Örgü Örmenin Faydaları

örgü örmenin faydaları

  • Motivasyon sağlar… Yorucu bir günün ardından kafanızı toplamak istiyorsanız örgü örmek imdadınıza koşar. Örgü örmek rafine zevkler arasındadır ve tamamen konsantrasyona dayalıdır. Bu sayede motivasyon kazanırsınız ve günün akışında sizi yoran stres etkenlerinden sıyrılırsınız.
  • Zihinsel gelişimi hızlandırır… Örgü örmek tüm beynin aynı anda uyarılmasını sağlar. Bu sayede hafızanız güçlenir, hareket kabiliyetiniz artar ve motor fonksiyonlarınız güçlenir. Parkinson gibi zorlu hastalıklarda örgü örmenin motor becerileri geliştirmeye yardımcı olduğu ve ağrıları dindirmede fayda sağladığı gözlemlenmiştir.örgü örmek faydalı mı
  • Kasların güçlenmesini sağlar… Tıpkı beyin gibi eklemler de sürekli olarak harekete ihtiyaç duyar. Parmakları nazikçe ve devamlı olarak kullanmak kıkırdakların güçlenmesine yardımcı olur. Bu sayede artirit ve tendon iltihabı önlenir. Örgü örmek vücudunuzdaki kemik rahatsızlıklarına dayalı ağrıları azaltmakta fayda sağlar.
  • Depresyon belirtilerini hafifletir… Örgü örmek şahane bir meditasyon aracıdır. Kas belleğinizi kullanırsınız, olumsuz düşünceleri uzaklaştırırsınız ve ritmik hareketler sayesinde depresyonu kapı dışarı edersiniz. Kan basıncınız düşer ve depresif hissettiğiniz anlar sizden hızlıca uzaklaşmaya başlar. Yumuşacık bir örgü atkı yapımının keyfi tüm olumsuz etkenleri ortadan kaldırır.
...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.