in

BayıldımBayıldım YapacağımYapacağım SevdimSevdim SevmedimSevmedim GüldümGüldüm

Okul Öncesi Tebrik Kartı: Anneler Günü Kartı

okul öncesi tebrik kartı etkinliği

Anneler günü hazır yaklaşıyorken, okul öncesi tebrik kartı etkinliğimizi gerçekleştirip, çocuğunuzla unutulmaz bir deneyim yaşamaya ne dersiniz? 

Anneler gününe özel okul öncesi tebrik kartı etkinliğimizi çocuğunuz ile birlikte gerçekleştirmeye ne dersiniz? Çocuklarınızla güzel vakit geçirmek ve onların hayal gücünü genişletmek adına bu kart hediye hazırlama fikri harika olacaktır. Bir yandan çocuğunuzun el işini geliştirip, bir yandan da kendinize çok güzel bir hediye yapabilirsiniz, neden olmasın? İçine de çocuğunuz içinden gelen sevgi sözcüklerini sizin için sıralar ve haliyle sürpriziniz de bozulmamış olur.

anneler günü kartı malzemeleri

Anneler Gününe Özel Okul Öncesi Tebrik Kartı Yapımı

Öncelikle nelere ihtiyacınız olduğundan bahsedelim. Evdeki malzemelerle kolayca bu hediyeyi yapabilirsiniz. Renkli renkli kalemleri öncelikle bir kenara alın. Keçeli kalemler olursa daha iyi olur, böylece daha rahat çizim yapabilirsiniz. Daha sonra kullanabileceğiniz karton kağıtları, renkli el işi kağıtlarını da bir kenara koyun. Hemen işe koyulasınız geldiyse ve elinizde el işi kağıdı yoksa size harika bir çözüm daha sunabiliriz. Yapacağınız çizime uygun olacak şekilde evdeki magazin dergilerinden veya gazetelerden de yararlanabilirsiniz!

okul öncesi etkinlikler

İhtiyacınız olan diğer malzemeler ise makas, biri büyük biri küçük iki düğme ve tabii ki yapıştırıcı. Yapıştırıcınızın jel uhu veya sürmeli olmasına dikkat edin. Beyaz tutkallardan kullanırsanız kağıt üzerinde iz bırakabilir. İstediğiniz boyutta bir kağıdı ikiye katlayın. Biz kırmızı karton kağıdı, kart yapacağımız kağıdın üzerine kenarlarda boşluk kalacak şekilde yapıştırdık. Siz tabii ki farklı renkler seçebilirsiniz.

okul öncesi çocuk etkinlikleri

Daha sonra küçük düğmeyi bir tarafa, büyük düğmeyi yetişkini temsil etmek üzere bir kenara yapıştırın. Yine biri küçük biri büyük üçgen kağıt parçalarını keserek düğmelerin altına yerleştirin. Bunlar sizin elbiseleriniz olacak. Keçeli kalemle de kolay bir şekilde bacak ve el çizdikten sonra geri kalan süsleme artık sizin hayal gücünüze kalmış. Kızlar ve anneleri için bu hediye kart çalışması harika! Oğlu olanlar için de üçgen yerine kesecekleri iki dikdörtgen kağıt da iş görecektir. Haydi anneler ve çocukları, hayal gücünüzün renkli kağıtlarını kesmeye başlayın!

okul öncesi tebrik kartı anne çocuk

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.