in ,

Mutfakta İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler

Mutfakta İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler

Bu yazımızda yemek yaparken ve sonrası için mutfakta işinize yarayacak pratik bilgiler listeliyoruz. Bu bilgiler sayesinde yemek yapmaya ayırdığınız süre azalmış olacak ve daha az yorulacaksınız. Kolay ve pratik mutfak ve yemek pişirme tüyolarını takip ederek, kendinize daha fazla vakit ayırabileceksiniz. İşte sizin için seçtiğimiz mutfakta işinize yarayacak pratik bilgiler.

Mutfakta İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler

1. Üzeri parlak ve tane tane pirinç pilavı pişirmek için; tencereye aldığınız ve suyunu verdiğiniz pirinçlerin üzerine bir kaç damla limon suyu damlatın.

limon sıkan kadın

2. Kuru soğan doğrarken gözleriniz yanıyorsa; dişlerinizin arasına 2-3 adet det kibrit çöpü sıkıştırın. Doğrama işlemi bitene kadar kibriti ağzınızda, yanacak yeri dışarıda olacak şekilde tutun.

kuru soğan doğrarken

3. Eğer yemeğin tuzunu fazla kaçırdıysanız; içine 1 adet patates doğrayın, patates tuzun fazlasını alacaktır.

yemeğin fazla tuzunu almak için

4. Zeytinyağlı yemeklerinizin daha lezzetli olmasını istiyorsanız; yemeğin içerisine 1 adet küp şeker atın.

zeytinyağlılara küp şeker atın

5. Yemek pişirdikten sonra mutfağınıza sinen kokuları gidermek için; bir tencereye bir miktar su koyun, içine ikiye kesilmiş 1 adet limon, 1 tutam karanfil, 1 çubuk tarçın atın ve bu karışımı güzelce kaynatın. Mutfağınızdaki kokuların gittiğini ve mutfağınızın mis gibi koktuğunu göreceksiniz.

Yemek yaparken ve sonrası için pratik bilgiler

6. Eğer mikrodalga ve fırınınıza yemek kokuları sinmişse; 1 kap içerisine bir miktar su ve içine biraz sirke dökün. Bu kabı, mikrodalga veya fırınınıza bırakıp çalıştırın. Güzelce ısındığında, su ve sirke karışımının sinen kokuları alıp götürdüğünü göreceksiniz.

fırın mikrodalga kokuları

7. Yemek pişirdikten sonra ellernize sinen soğan, sarımsak kokularından kurtulmak için; ellerinizi limon suyu ile ovmanız yeterli olacaktır.

Mutfakta İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler

8. Kesme panonuz tahta ise; yıkamayın. Limon ve karbonat ile silebilirsiniz. Sirke ile de üzerinden geçip durulayabilirsiniz.

kesme tahtası temizleme

9. Balık kızarttığınız tavanın temizliği için tavaya sirkeli su koyup kaynattığınızda, tavaya sinen balık kokusunun gittiğini göreceksiniz.

Mutfakta İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler

10. Karnabahar haşlarken çıkan kokusunu bastırmak için; kaynayan suyun içine birkaç damla limon damlatabilirsiniz.

Mutfakta İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler

...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings