in ,

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır, Püf Noktası Nedir?

üçgen makyaj süngeri nasıl kullanılır

Son yıllarda kullanılmaya başlayan, pek çok çeşidi çıkan ve bugün neredeyse her kadının makyaj çantasında yer edinen bir gereçtir makyaj süngeri. Ancak hala denememiş olanlar makyaj süngeri nasıl kullanılır diye soruyor olabilir.

Diğer taraftan makyaj süngeri edinmiş olanlar, nasıl etkin bir şekilde kullanılabileceğini merak ediyor olabilir. Sizi çok bekletmeden bu sorunun cevabını verelim. Makyaj süngeri kullanımının en önemli püf noktası, nemlendirmedir.

Süngerinizi kullanmadan önce ıslatıp, suyunu sıkarak kullanırsanız, fondöteni içine çekmeden cildinizde daha pürüzsüz bir görünüm oluşturur. Fondöteni eşit bir şekilde dağıtması ve ciltte renk dengesini sağlaması en önemli özelliği olan makyaj süngerinin, farklı şekilleri de mevcut.  En pratik ve rahat kullanabileceğiniz makyaj süngerleri üçgen veya yumurta şeklinde olanlardır. Bu iki formdaki sünger de, geniş yapılı oldukları için alnınız, burnunuz, boyun ve yanaklarınıza uygulayacağınız makyajın daha güzel görünmesini ve cildinize eşit dağılmasını sağlar. Aynı zamanda her iki formdaki makyaj süngeri de sivrice olan uçları sayesinde sayesinde göz çevresinde hareket kolaylığı sağlar.

Ayrıca belirtmek gerekir ki makyaj süngeri sadece fondöten kullanımında değil, aynı zamanda aydınlatıcı ve pudra kullanımında da kolaylık sağlayıcıdır. Makyaj çantanızda mutlaka yer edinmesi gereken ürünlerden biri olduğunu belirtirken, sık sık yenilemeniz gerektiğini de hatırlatalım.

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj süngerini kullanmadan önce, belirttiğimiz üzere nemlendirmelisiniz. Bu sayede daha iyi sonuç alacaksınız. Suyunu iyice sıktığınızdan da emin olmalısınız. Aksi halde yüzünüzde sulu bir fondöten görünümü oluşabilir ve biz bunu istemeyiz.

 

makyaj süngeri nasıl kullanılır

Daha sonra ise makyaj süngerinizin geniş kısmı ile alın ve yanak gibi geniş bölgelerde tampon hareketler ile uygulama yapabilirsiniz. Burun çevresi, gözaltı ve benzeri noktalarda ise süngerinizin sivri kısmı harika bir iş çıkaracaktır. Belki de üçgen ve yumurta şeklindeki makyaj süngerlerini ünlü kılan fonksiyon tam olarak budur. Çünkü normal şartlarda makyaj fırçası dahi, bu tür alanlarda bu kadar harika sonuç yaratamayabilir. Bu daha çok beceri ve tecrübe işidir. Ancak makyaj süngeri ile bir Make up Artist olmadan dahi göz alıcı makyajlar yapabilirsiniz. Bu yüzden her kadının olmazsa olmazı haline geldiğini söyleyebiliriz.

Son olarak önemli bir uyarı yapalım; ortalama olarak 3 ayda bir makyaj süngerinizi yenilemelisiniz. makyaj süngeri nasıl kullanılır

Bu yazımızda makyaj süngeri nasıl kullanılır ve makyaj süngeri kullanmanın püf noktaları nelerdir sizler için anlattık. Faydalı olmasını dileriz.

...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.