in

YapacağımYapacağım BayıldımBayıldım SevdimSevdim ŞaşırdımŞaşırdım SevmedimSevmedim GüldümGüldüm

Kozalaktan Yılbaşı Süsü Yapımı

yılbaşı ağacı süsü

Kozalaklar sonbahar-kış dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarından biridir. Doğanın eşsiz bir yansıması olan bu nesneler, mekana huzurlu bir atmosfer kazandırır. Sıcak kahve kupanız ve battaniyenizle eşlik edebileceğiniz bir huzur ortamına kozalaktan yılbaşı süsleri sayesinde kavuşmak sandığınızdan çok daha kolay. Kozalaktan yılbaşı süsü yapımı ile evinizde keyfinize keyif katacak dekoratif ürünler elde edebilirsiniz.

Yeni yıla adım adım yaklaşırken kozalaktan yılbaşı süsleri oldukça eğlenceli bir fikir! Sevdiklerinizle birlikte birbirinden güzel dekoratif süsler üretmeye var mısınız? Öyleyse birkaç kozalak ve her yerde bulabileceğiniz ürünlerle kendi yılbaşı süslerinizi oluşturabilirsiniz. Kozalaktan yılbaşı süslerini şömine önüne, yılbaşı ağacına ve dilediğiniz pek çok noktaya asabilirsiniz. Davet masası dekoru ya da kapı süsü olarak kullanabilirsiniz.

kozalaktan yılbaşı süsleri malzemeleri

Kozalaktan Yılbaşı Süsleri İçin Malzemeler

  • Çam kozalağı
  • Akrilik boya (Dilediğiniz renklerde)
  • Sim ya da boncuk
  • Renkli kurdeleler veya rafya ipler
  • Tutkal

Kozalaktan Yılbaşı Süsü Yapımı Aşamaları

1. Kozalaklarınızı kuru bir bez yardımıyla tozdan arındırın. Kırık dökük olmamalarına dikkat edin. Dilediğiniz rengi kullanarak kozalaklarınızı boyayın. Kar etkisi yaratmak istiyorsanız, kozalakların dış kısımlarını beyaza boyayabilirsiniz. Ardından kurumaları için bir müddet bekleyin.

çam kozalağı boyamaçam ağacı süsü

2. Sonraki aşamada kozalaklara dikkatli bir şekilde tutkal sürün. Simlerle ışıltı kazandırabilirsiniz. Boncuklar yapıştırarak daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Ardından iyice kuruduklarından emin olun. Böylece süslerin kozalakların üstünden düşme riski ortadan kalkar.

kozalaktan yılbaşı süsleri projesi

3. Kozalaklarınızın uç kısmını renkli kurdelelerle bağlayın. Süsleme kısmında tamamen zevkinizi yansıtan ürünler seçebilirsiniz.

kozalaktan yılbaşı süsleri

4. Kozalakları küçük saksılara yerleştirebilirsiniz. Kapıya ya da yılbaşı ağacına asabilirsiniz. Davet masalarında süs olarak kullanabilirsiniz.

yılbaşı ağacı süsü

İşte her şey tamam!

Birbirinden güzel el yapımı yılbaşı süslemeleri sayesinde evinize çok tatlı bir atmosfer kazandırabilirsiniz…

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.