in

Mobilyalarda Her Dönem Renk Modası

Klasik mobilyalarda renk

Mobilya seçimi ve dekorasyonu kişinin zevkine göre değişiklik gösterir Her insanın kendisine özgü bir tarzı olduğundan, mobilya seçimi ve renk tercihi değişebilir. Ancak elbette klasik mobilyalarda renk modası hakkında genel geçer bazı önerilerde bulunabiliriz. Mobilyalar, evin baş tacı niteliğindedir. Mobilya seçiminde her dönem etkisini kaybetmeyecek, sürekli olarak güncelliğini ve kalıcılığını koruyacak seçimler yapmakta fayda var. Klasik tarz mobilyalarda standart bir renk skalası bulunmaz. Ancak seçilecek renk ve tonların hem duvarla, hem de mobilyalarla uyum içinde olması büyük önem taşır. Ayrıca, yine klasik tarzda seçilecek aksesuarların da renk, ton ve detay bakımından alanın geri kalanıyla açık bir uyum sağlaması gerekir.

Klasik ve lüks mobilyaların ortak özellikleri arasında gri, siyah, gold gibi güçlü renklerin sıkça kullanımı yer alır. Ayrıca, bu tarzda siyah – beyaz renklerinin birlikte kullanımına da sıkça rastlanır. Öte yandan, kahverengi, hemen hemen her lüks mobilya trendinde bir şekilde kendine yer bulmayı başarır. Bu renk ile beyaz arasındaki kadim uyum, günümüzde de lüks mobilyalara damgasını vurmuştur.

Klasik Mobilyalarda Yaz Döneminde Renk Modası

Yaz aylarında ev sahipleri evlerinin içinin ferah olmasına dikkat ederler. Bu yüzden yaz aylarında klasik mobilya seçiminde çoğunlukla açık renkler tercih edilir. Açık renkli mobilyalar ev içerisinde ferah bir hava kattığı gibi diğer eşyalarla kolaylıkla uyum sağlar. Açık renkli mobilyalar, özellikle yoğun çalışan kişilerin evlerine geldiklerinde rahat bir ortam ile buluşmalarına yardımcı olur.

Yaz aylarında açık renkli mobilyaların yanına dekorasyon amacıyla duvarlara saat ve tablolar konulabilir. Aynı zamanda yaz kreasyonunu en iyi şekilde tamamlamak için aydınlatma seçimleri büyük önem taşır. Yaz aylarında açık renkli mobilyaları tamamlayacak işlevsel ve şık aydınlatmalar eve farklı bir hava katmada en başarılı yöntemlerden birisidir. Mobilyalardaki açık renk tercihine paralel olarak, aydınlatma armatürlerinde de beyaz ve açık mavi renkleri sıklıkla kullanılır.

Yaz aylarında özellikle koltuk seçimleri büyük bir öneme sahip. Koltuk seçiminde sadece renge değil üzerine işlenen desenlerin tonlarına ve koltuğun sadeliği ne kadar yansıtıp yansıtmadığına dikkat etmek gerekmekte. Özellikle yaz modasında koltuk seçimleri çoğunlukla sade ve göz yormayacak şekilde ayarlanır. Bu ayarlamalar kişilerin zevklerine ve nasıl bir yapıda olduğuna göre değişiklik gösterir. Fakat yaz modasında hem koltuğun üzerinde oturan insanların sıcaktan dolayı terlemelerini önlemek hem de göz yorulmalarının bir nebze de olsa önüne geçmek için sade ve modern koltuk önerileri yapılmaktadır.

mobilyalarda renk modası

Klasik Mobilyalarda Kış Döneminde Renk Modası

Kış dönemini en iyi şekilde yansıtan mobilyalar çoğunlukla koyu renklere sahiptir. Koyu renkli mobilyalar odaya ağır ve gösterişli bir hava katarken, odanın günün her saati kendini canlı tutmasına yardımcı olur. Odanın genişliğine ve kullanış şekline göre değişmekle birlikte kış döneminde mobilyaların renk ve doku özellikle genellikle koyu renk ağırlıklı seçilmektedir.

Mobilyalarda koyu renkli mobilyalar zerafeti temsil etmede kritik bir öneme sahiptir. Koyu renkli mobilyaların yanı sıra dekorasyon amacıyla duvarlara yine mobilyanın ağırlığı ve zerafetini taşıyabilecek gösterişli ve ihtişamlı saat ve tablolar eklenebilir. Bu tür duvar dekorasyonları koyu renk seçilmiş mobilyaların özellikle kış modasını en iyi şekilde yansıtabilmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra çoğunlukla geniş salonlarda görmeye alışık hale geldiğimiz yapay şömineler odanın şıklığını ve zarafetini en iyi şekilde tamamlamaya yardımcı olur.

Kış aylarında mobilyaların renk modasının yanı sıra aydınlatma tonları da büyük bir öneme sahiptir. Özellikle kış kreasyonunda seçilen koyu mobilya seçimlerinde aydınlatmaların da koyu renkli olmaları büyük bir öneme sahiptir. Koyu renkli seçilmiş aydınlatmalar odaya farklı bir hava katacağı gibi gelen misafirlere de estetik bir görünüm sağlar. Koyu renkli aydınlatmalar ve koyu renkli mobilya seçimleri kış döneminin en çok tercih edilen ve kullanılan iki ürünü haline gelmiştir.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.