in

YapacağımYapacağım BayıldımBayıldım SevdimSevdim GüldümGüldüm ŞaşırdımŞaşırdım SevmedimSevmedim

Keçeden Yılbaşı Süsleri Yapımı

keçeden yılbaşı süsleri

Yeni yıla girerken heyecanlanmamak elde değil… Her yanı saran ışıklar ve evlerin ruhunu yenileyen süslemeler heyecan veriyor! Kendi el emeğimiz ile yapılan süslemeler ise satın alınanlardan çok daha fazla keyif veriyor. Keçeden yılbaşı süsleri de onlardan biri… Keçe, el yapımı süslemelerde sıklıkla tercih ediliyor. Keçeden yılbaşı süsleri yapımı sırlarını öğrenerek siz de muhteşem ürünlerin sahibi olabilirsiniz.

Hayal gücünüzün sesini dinlemeye hazır mısınız? Öyleyse malzemelerinizi hazırlayın ve bu keyifli aktiviteye hızlıca başlayın. Dilerseniz sevdikleriniz de size eşlik edebilir. Yılbaşı zamanı ya da yılın diğer dönemlerinde süslemelerinizi keyifle kullanabilirsiniz. Hatta el yapımı keçe süslerinizi yılbaşı hediye paketi süslemesi için de kullanabilirsiniz. Hadi o zaman, keçeden yılbaşı süsü yapımı için kolları sıvayalım!

keçe etkinlikleri

Keçeden Yılbaşı Süsleri Yapımı Malzemeleri

  • Keçe
  • Makas
  • İğne
  • Pamuk veya elyaf
  • Dikmek için kırmızı ve beyaz İplik
  • Asmak için ip

kendin yap yılbaşı süsü

Keçeden Yılbaşı Süsleri Yapımı Adımları

1. Renkli keçenizi dilediğiniz şekillerde kesin. Yılbaşı ağacı, yıldız ya da kardan adam figürüne dönüştürün. Kesme işlemini kolaylaştırmak için öncesinde figürü bir karton üzerine çizip, kalıp olarak kesebilir ve kartonu keçeyi düzgün kesmek için kalıp olarak kullanabilirsiniz.

2. Keçeyi etrafından dikkatlice dikmeye başlayın. Dikme işlemini sona erdirmeden önce içerisini elyaf ya da pamukla doldurun ve dikme işlemini tamamlayın.

3. Yaratıcılığınızı kullanarak keçenin üstüne ipliklerle desenler ya da arzunuza göre yüz ifadeleri işleyin.

4. Finalde keçenizi asabilmek için baş kısmına bir ip dikin.

İşte bu kadar!

keçeden yılbaşı süsü yapımı

Kendi el emeğiniz ile yapacağınız birbirinden güzel keçeden yılbaşı süsü yapımı ile evinizin dekorunda canlı bir görünüm yakalamaya hazır olun. Süslerinizi yılbaşı ağacına, kapıya ya da çocuk odasına asabilir, yılbaşı hediye paketleri için ayrıcalıklı süsler olarak kullanabilirsiniz. Farklı ve geometrik şekiller deneyerek alternatif keçe figürleri üretebilirsiniz. Yaratıcılık söz konusu olduğunda karar tamamıyla size ait!

keçeden yılbaşı süsleri yapımı

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.