in

YapacağımYapacağım SevdimSevdim BayıldımBayıldım SevmedimSevmedim ŞaşırdımŞaşırdım GüldümGüldüm

Keçeden Cüzdan Yapımı: Çocuklara Keçeden Etkinlik

keçeden etkinlik

Şıkır şıkır bozuklukların ve gıcır gıcır banknotların yer alacağı bir cüzdan yapmaya ne dersiniz? Keçeden cüzdan yapımı gününüzün eğlencesini ikiye katlayabilir. Üstelik bu keçeden etkinlik ile sadece sizde olan ve her şeyiyle sizi yansıtan bir cüzdan taşımak da son derece keyiflidir.

Çocuğunuzla keyifli ve nitelikli vakit geçirmek harika! Keçeden cüzdan yapımı ise bu konuda biçilmiş kaftan… Minikler el becerilerini geliştirirken, siz de onlarla birlikte hayal gücünüzü besleyebilirsiniz. Çocuklarınıza rehberlik ettiğiniz bu keçeden etkinlik keyifli anılarınız arasında yerini alabilir.

Öyleyse lafı fazla uzatmadan cüzdan yapımı aşamalarına geçelim!

keçe ile etkinlik

Malzemeler

  • Keçe
  • İğne ve iplik
  • Makas
  • İnce karton veya kağıt
  • Yapıştırıcı
  • Cırt cırt

keçeden cüzdan modelleri

Keçeden cüzdan yapımı aşamaları

1. İlk aşamada karton parçasını dilediğiniz büyüklükte keserek cüzdanınızın kalıbını çıkartın.

2. Sonrasında keçenizi kalıba uygun olacak şekilde iki parça hâlinde kesin. Parçaların birbirini örtecek şekilde orantılı kesilmesine özen gösterin.

3. Keçelerinizi üst üste yerleştirin ve battaniye dikişiyle keçelerinizi birbirine tutturun. Dilerseniz renk geçişli bir ip kullanmanız mümkün. Ama sadelikten yanaysanız tek renk ip kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

4. Cüzdanınızın dört tarafını dikin.

5. Yapıştırıcı yardımıyla cırt cırtı cüzdanınıza yapıştırın.

6. Kalan keçelerinizden çiçek vb. motifler kesebilirsiniz. Motifinizi kapattığınız cüzdanınızın üstüne yapıştırın.

Başarıyla tamamladınız!

keçeden cüzdan yapımı

Bir tane daha yapmaya ne dersiniz?

Çocuğunuzla birlikte bozukluklarınızı cüzdanınıza yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz hazırladığınız ürünü sevdiklerinize de armağan edebilirsiniz. Bu renkli cüzdanların yapımı, kolaycayapabileceğiniz en eğlenceli etkinliklerden biri! Bu ürünlerin üretimi satışa da dönüştürülebilir.

keçe cüzdan yapımı

Anne çocuk etkinliği denilince akla gelen en renkli uğraşlardan biri olan keçeden cüzdan yapımı soğuk kış akşamlarında neşenize neşe katar. Dışarıda lapa lapa kar yağarken siz ve çocuklarınız sıcacık evinizde bu keyifli keçeden etkinlik aşamalarını tamamlayarak kendi cüzdanınıza kavuşabilirsiniz.

kendin yap cüzdan modeli

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.