in

YapacağımYapacağım

Keçe İle Kutu Süsleme Nasıl Yapılır?

keçe ile kutu süsleme

Geri dönüşüm projelerine meraklıysanız, keçe ile yapılan çalışmalar ile sık sık karşılaşıyor olmalısınız.  Özellikle keçe ile kutu süsleme çalışmaları son günlerde sık sık karşımıza çıkmakta. Gelin bu yazımızda keçe ile kutu süsleme nasıl yapılır, adım adım anlatalım.

Keçe İle Kutu Süsleme İçin Malzemeler 

  • Keçe
  • Dantel kurdele
  • Yapıştırıcı
  • Makas
  • İp

Öncelikle keçe ile süsleyeceğimiz kutunun ölçüsüne göre keçeyi kesiyoruz. Ölçme işlemini teneke kutumuzun etrafına keçemizi sararak yapabilirsiniz. Keçemizi, düzgünce kestikten sonra, kutu yüzeyine yerleştirip yapıştırıyoruz. Daha sonra üzerinin süslemelerini ekliyoruz. Hepsi bu kadar, keçe ile kaplayıp süslediğimiz teneke kutumuz kullanıma hazır.

Bu veya benzeri keçe ile yapılan çalışmalar ilginizi çekiyorsa, aşağıda derlediğimiz bilgilere de göz atmanızı öneririz.

keçe ile kutu süsleme

Keçe Nasıl Kesilir?

Bu projemizde de kullandığımız gibi ince keçe kullanıyorsanız, keçenizi makas veya falçata ile kesebilirsiniz. Ancak kalın keçe kullanacaksınız, keçenizi kesmeden önce arka yüzüne koli bandı yapıştırmayı deneyin. Böylece kesilen kenarlarda olabilecek tüylenmeyi önleyebilirsiniz.

Keçe Nasıl Yapıştırılır?

Sıcak silikon veya tekstil yapıştırıcılarını deneyebilirsiniz.

Keçe Nereden Alınır?

Özellikle geri dönüşüm projeleriniz için kullanacağınız keçe kumaşları internetten rahatlıkla bulabilirsiniz. Keçe kumaşını mağazada bulabileceğiniz yerler ise İstanbul’da Tahtakale, Eminönü, Merter, Marpuççular Çarşısı’dır. Bu semtlere uzaksanız ya da farklı illerde yaşıyorsanız mahallenizdeki kırtasiye veya tuhafiyelere uğramanızı öneririz.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.