in ,

YapacağımYapacağım


Kalemle Kaş Nasıl Boyanır? Adım Adım Kaş Boyama

kalemle kaş nasıl boyanır

Kaşlarınızın şekli ve yoğunluğu ne kadar güzel olursa olsun, yoğun makyaj yapıldığı zaman kaşların da boyanarak bütünlüğün sağlanması gerekiyor. Kaşınıza uygun renkte olan ürünü bulduğunuz koşulda, abartıya kaçmadan ve doğru teknikle uygulandığında makyajınız kusursuz hale gelecek! Hadi başlayalım bakalım, kalemle kaş nasıl boyanır.

Kaşlarınızı doldurmak için kaş kalemi ve kaş farı olmak üzere iki alternatifimiz var. Bu yazımızda kaş kaleminin nasıl uygulandığını anlatacağız.

Kalemle Kaş Nasıl Boyanır?

  1. Öncelikle kaş farını ten makyajınızı yapmadan önce uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle olası bir hatayı çok daha kolay düzeltebilir, ten makyajınızın kirlenmesini engelleyebilirsiniz. Kuru ve temiz bir kaş fırçası edinin. Bu fırça ile kaşlarınızı istediğiniz şekilde tarayın. Genellikle yukarı doğru tarıyoruz.
  2. Kaş kaleminin renginin kaşınızın doğal rengine yakın olmasına önem verin. Kaş kalemi satın alırsan saç renginizi baz almayın. Açık renk ya da koyu renk kaşlar sizi olduğunuzdan farklı ve uyumsuz gösterecektir. Kaşınızın başlangıç noktasına, bitiş noktasına ve kaşınızın en yüksek olduğu noktaya kaş kalemi ile bir nokta koyun. Böylelikle hangi yolu izleyeceğinizi belirlemiş oldunuz.
  3. Kaşınızın altına, kalemle hafifçe bir çizgi çizin. Bu çizgi kaşınızın başlangıç noktasında başlasın ve bitiş noktasında bitsin. Daha uzun olmasın, yoksa doğal durmayacaktır.
  4. Aynı şekilde kaşınızın üstünden de bir çizgi çekin. Bu seferki referans noktanız kaşınızın en yüksek olduğu yere koyduğunuz nokta olacak. Böylelikle kaşınıza çerçeve oluşturmuş oldunuz.kalemle kaş boyama
  5. Kaşınızın yüksek olduğu yerden kaşınızın bitiş noktasına doğru, kalemle hafif ve kısa çizgiler atın. Bu çizgiler tüylerinizin çıkış yönüyle aynı olmalıdır. Keskin çizgiler atmamaya özen göstererek kaşınızdaki boşlukları doldurun. Bu işlemi yaparken oluşturduğunuz çerçeveden çıkmamaya dikkat edin.
  6. Kaş evinizin olduğu kısımlarda daha hassas olmalısınız. Kaşlarınızın ucundaki kadar yoğun şekilde doldurmamalı, bu kısmı biraz “soft” bırakmalısınız. Böylelikle doğal bir görünüm elde edersiniz. Ancak daha sert ve vurgulu bir görünüm istiyorsanız, kaşınızı daha yoğun bir şekilde doldurun. Kaşınızdaki boşlukları doldurduktan sonra, kaş fırçası ile kaşlarınızı tarayın. Ürünün homojen bir şekilde her iki kaşınıza da uygulanmış olduğundan emin olun.

Dilerseniz, bir kaş jeli ile kaşlarınızı sabitleyebilirsiniz.

...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.