in ,

Kahve Selülit Yapar Mı? Kahve Ve Selülit İlişkisi Gerçekte Nedir?

kahve selülit yapar mı

Selülit, ergenlikten itibaren tüm kadınların uykularını kaçıran, her ne kadar bir sağlık sorunu olarak tanımlanmasa da bir görsel problem olarak can sıkan bir durumdur. Bu noktada en çok sorulan sorulardan bir tanesi “kahve selülit yapar mı?” olmaktadır. Zira günlük olarak tükettiğimiz kahvenin selülit üzerinde etkilerinin olduğu söylenir ve pek çoğumuz ne kahveden vazgeçebilir ne de selülitlerimiz olsun isteriz. Peki gerçekten bu sorunun cevabı nedir?

Selülit Nedir?

Selülit doku içerisinde yer alan deri hücrelerinin arasına hapsolmuş yağların, deriyi ayrıştırması ve yırtığa benzer bir durumun ortaya çıkması durumudur. Selülit sadece kilolu bireylerde değil, herkeste meydana gelebilir. Deri hücrelerinin arasına biriken ve yakılamayan yağ, bu hücrelerin birbirine tutunmasını engeller ve selülit ortaya çıkar. Ayrıca selülit yalnızca kadınlarda görülen bir durum da değildir. Pekala beylerde de bu duruma rastlanır. Ama beylerin böyle bir görsel kaygısı olmadığından bu çok önemli bir sorun olarak tanımlanmaz.

selülit nedenleri

Selülit Neden Olur?

Selülitin kesin olarak tanımlanmış bir sebebi yoktur. Yağ hücrelerinin vücutta depolanması sırasında ortaya çıkan bir anormallik olan bu sorunun üstesinden gelinebilmesi ise oldukla sıkıntılı bir süreçtir. Nitekim selülite çoğu zaman genetik faktörlerin neden olduğu bilinir ve ortadan kaldırılabilmesi bu anlamda zor olabilir.

İlgili yazı Selülit nasıl geçer?

Kahve Selülit Yapar mı?

Kahve sanıldığı gibi zararlı bir ürün değildir. İçerisinde oldukça nitelikli antioksidanlar bulunan bu ürünün ayrıca yağların yakılması ile ilgili ciddi bir fonksiyonu vardır. Günümüzdeki diyetlerin tamamında kahve önerilen günlük içecektir. Elbette içerisinde yer alan kafein nedeniyle dengeli tüketimi gereken kahvenin, yan etkileri de yok değildir. Ancak bu yan etkilerin hiç birisi selülitle ilişkilendirilemez.

kahve selülit ilişkisi

Selülit Tedavisi İçin Kahve

“Kahve selülit yapar mı?” sorusunun cevabının “hayır” olması bir yana dursun, kahvenin selülitin giderilmesinde etkili bir ürün olduğu söylenebilir. Yağ yakımını hızlandıran kahve, deri arasındaki yakılamayan yağların da yakılmasını sağlayıp, deri hücrelerinin daha iyi tutunmasını sağlayabilir. Ayrıca selülit kremlerinin bazılarında kahvenin bileşenleri mevcuttur. Bu da bize gösterir ki, kahvenin selülit ile olumsuz bir ilişkisi söz konusu değildir. Uzmanlara göre günde birkaç fincan doğal kahve, vücudumuzdaki bir çok fonksiyonun daha iyi çalışmasını sağlar.

...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.