in

BayıldımBayıldım SevdimSevdim SevmedimSevmedim YapacağımYapacağım GüldümGüldüm

Hediye Paketi Yapma Etkinliği

Hediye Paketi Yapma Etkinliği

Dışarı çıktığınızda parıltılar, süslenmiş ağaçlar, en canlı kırmızılardan oluşan noel baba kostümleri, renk cümbüşleri sizin de gözünüzü alıyor ve etraftaki bu hareketlilik ister istemez sizi heyecanlandırıyorsa, yılbaşı hazırlıkları başlamış demektir. İşte tam da böyle bir dönemde yapabileceğiniz harika bir etkinlik: Hediye paketi yapma etkinliği.

Gerek çocukları, gerekse yetişkinleri yılbaşında alınan ya da verilen hediyeden daha çok, hediye paketleri heyecanlandırır. Alışılmıştan farklı ve eğlenceli hediye paketlerini açmak için daha fazla istek duyar, açarkendaha fazla heyecanlanırız. Hele bir de hediye paketi, hediyeyi verenin kendi elleriyle yaptığı özel bir paket ise, hediyenin kıymeti daha da artar. İşte bu hediye paketi yapma etkinliği yazımızda, özellikle okul öncesi çocukların çok büyük keyifle hazırlayacağı ayrıcalıklı bir hediye paketi hazırlayacağız. Hadi hemen başlayalım…

Hediye Paketi Yapma Etkinliği İçin Malzemeler

  • 1 adet çiğ patates
  • Kraft ambalaj kağıdı
  • istenilen renkte guaj boya ya da parmak boya
  • Bir miktar ip
  • Delgeç
  • Kalem
  • Makas
  • Kürdan

Hediye Paketi Yapma Etkinliği Adımları

1- Öncelikle hediyemizi saracak kadar kağıdımızı makas yardımı ile kesiyoruz.

2- Patatesi soyuyoruz ve üzerine yuvarlak, yıldız, kalp ya da istediğimiz bir şekli çizip, yanlarını bir bıçak ile kazıyarak, çizdiğimiz şeklin ortaya çıkmasını sağlıyoruz.

3- Şekil verdiğimiz patatesin arka kısmına kürdanı saplıyoruz ve istediğimiz renk boyaya batırıyoruz.

hediye paketi yapma

4- Hediye paketinin (kağıdının) üzerine mühür basar gibi bastırıp çekiyoruz.

hediye paketi yapma etkinliği

5- Paket kağıdımızın her yerine bu işlemi uyguluyoruz.

kendin yap hediye paketi

6- Şimdi yılbaşı notunu yazacağımız kartımızı hazırlıyoruz. Küçük bir dikdörtgen şekli çizip kesiyoruz. (Dilerseniz farklı şekiller de çizebilirsiniz.)

okul öncesi etkinlikleri

7- Kestiğiniz şekli bir delgeç yardımı ile deliyoruz. Yeni yıl kartınızı farklı büyüklükte, farklı şekillerde ve farklı renklerde kesebilirsiniz.

hediye paketi yapımı

8- Kestiğimiz karta yeni yıl mesajımızı yazıyoruz.

yeni yıl hediye paketi

9- Hediye paketini saracak büyüklükte ip kesiyoruz.

yeni yıl hediye paketi etkinliği

10- Kestiğimiz ipi, deldiğimiz ve yeni yıl mesajı yazdığımız kartın iki deliğinden  geçiriyoruz. Kartımızı ipin ortasına kadar getiriyoruz.

yeni yıl hediye paketi

11- Yeni yıl paketimiz neredeyse hazır sayılır. Yeni yıl notunu yazdığımız kartımızı, paketin üst tarafına gelecek şekilde ortalayıp yerleştiriyoruz.

yeni yıl hediye paketi çocuk etkinliği

12- İpimizi, paketlediğimiz hediye kutumuzun etrafını saracak şekilde çevirip bağlıyoruz ve düğüm atıyoruz. İşte ayrıcalıklı ve sevdiklerinizi hayran bırakacak güzellikteki hediye paketimiz hazır.

yeni yıl okul öncesi etkinlikleri

Güzel bir yıl geçirmeniz dileği ile…

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.