in

ŞaşırdımŞaşırdım SevdimSevdim SevmedimSevmedim GüldümGüldüm YapacağımYapacağım BayıldımBayıldım

Geri Dönüşüm Fikirleri: Birbirinden Yaratıcı ve Eğlenceli Fikir

geri dönüşüm fikirleri

Geri dönüşüm projelerinin popülaritesi her geçen gün bir öncekine göre artıyor. Geri dönüşüm fikirleri ile eskiyen ya da fonksiyonunu yitirmiş eşyalarımızı bir başka forma sokup, yeniden hayatımıza sokuyoruz.

Her ne kadar geri dönüşen objeler gibi görünse de; aslında geri dönüşen bizleriz, insanoğlunun ta kendisi. İnsanoğlu değil mi ki ilk çağlarda elinde neyi varsa, hayal gücünün sınırlarını zorlayabildiği kadar geri dönüştürüp duran. Sonra ne olduysa oldu, vazgeçtik geri dönüştürmekten. Eskiyenleri atar, koşa koşa gidip yenilerini alır olduk. Ama çok şükür ki artık geri dönüşüme önem veriyoruz, geri dönüşüm fikirleri ile yaratıcılığımızı zorluyor ve bakın eskiyen objeler ile neler neler yapabiliyoruz.

Birbirinden Güzel Geri Dönüşüm Fikirleri

Eski kavanozlarınızı sakın atmayın. Hiçbir şey yapmasanız, en azından vazo olarak kullanabilirsiniz. Bakar mısınız şu vazoların şıklığına!

geri dönüşüm fikirleri

Eski çekmecelerden, saksılarınızı yerleştireceğiniz çiçeklikler yapabilirsiniz. Bahçe veya balkonlarınıza bambaşka bir hava verecek bu çiçeklerin içine, arzu ederseniz kuru çiçekler de yerleştirerek evinizin dekorasyonunu zenginleştirebilirsiniz.

eski çekmeceler ile geri dönüşüm fikirleri

Yine popüler geri dönüşüm fikirlerinden biri: eski araba lastikleri ile saksı yapımı. Rengarenk boyayacağnız araba lastikleri ile yapacağınız saksılarınıza görenler bayılacak.

araba tekerlekleri ile geri dönüşüm fikirleri

Geri dönüşüm ile uzun süredir ilgilenenlerin çoğu aşağıdaki fotoğrafı bilir. Amasra’lı bir kişinin kendi yaptığı ve evinin bahçesinde sergilediği eski ayakkabı ve çizmelerden geri dönüşüm ile hazırlanmış bu saksılar, görenleri hayran bırakıyor. Siz de eski ayakkabı ya da çizmeleriniz ile saksılar yapmaya ne dersiniz?

eski çizmelerden saksı

Kavanoz içinde satılan gıdaları tükettikten sonra arta kalan cam kavanozlar, artık çöpe gitmesin. Çok basit adımlarla bu kavanozları dekoratif objeler haline getirebiliriz. Dekoratif olmasının yanında bozuk para, toka, ya da ortada kalan ıvır zıvırları toparlamanıza yardımcı olacak cam saklama kapları olarak da kullanabilirsiniz.

cam kavanozlardan geri dönüşüm fikirleri

Sadece cam kavanozlar mı, teneke kutular da çöpe gitmesin. Rengarenk boyayacağınız tenekelerinizi, sevimli saksılar olarak kullanabilirsiniz.

konserve tenekelerinden saksı konserve kutularından çiçek saksısı

Eski raflar, eski masalar, eski kitaplıklar, eski sandalyeler… Artık yenilenemiyorlar diyelim, o kadar eskiler. O zaman onlarda da bahçemize ya da balkonlarımıza çiçeklik yaparız. Bu fikir evde çiçek yetiştirmek ile ilgilenenler için hem fonsiyonel, hem de dekoratif bir çözüm sunuyor.

geri dönüşüm fikirleri geri dönüşüm fikirleri

Tahmin edeceğiniz gibi bu fikirler sonsuz geri dönüşüm fikirleri arasından sadece bazıları. Daha fazla fikir için yazılarımızı takip edin.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.