in ,

YapacağımYapacağım BayıldımBayıldım SevdimSevdim


Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu

Feng Shui yatak odası dekorasyonu

Feng Shui evinizi daha mutlu bir yer haline getirmeyi amaç edinen antik bir Çin metodur. Günün sonunda tüm yorgunluğunuzu attığınız yer olan yatak odasının sizi dinlendiren bir yer olmasını istersiniz. Feng Shui yatak odası dekorasyonu uygulaması için vereceğimiz tüyolarla birlikte yatak odanız eskisinden daha ferahlatıcı bir yere dönüşecek.

Feng Shui Ruhunu Yatağına Uygula

Yatak başını kaliteli ve sağlam malzemeden yapılmış bir biçimde seçmeye özen gösterin. Feng Shui yatak odası dekorasyonu rahatlamanız için her şeyi size sunar. Bu huzura daha rahat erişebilmeniz için başınızı doğru biçimde desteklemeniz gerekir. Bu yüzden de yatak başı büyük önem taşır. Yatak başı tercihinizi kumaş kaplamalı ya da ahşap malzemeden yana kullanabilirsiniz ama en doğru seçim ahşap olacaktır.

Yatağın Sana Destek Versin

Mağazalarda birbirinden güzel birçok yatak bulunuyor. Size en çok uyan ve rahat edeceğiniz yatağı özenle seçin. Uykunuzu ne kadar iyi alırsanız o kadar sağlıklı bir birey olursunuz, bu nedenle yatak seçimine çok dikkat edin. Feng Shui  kurallarına göre ikinci el bir yatak almamalısınız. Çünkü yatağın eski sahibinin yatağa vermiş olduğu enerjinin sizi olumlu ya da olumsuz etkileyeceğini tahmin edemezsiniz.

Yatağın Yükseklik Seviyesi Mühim

Yatağınız zeminden yüksekte olmalı. Feng Shui enerji akışının sağlıklı bir biçimde gerçekleşmesi açısından bu çok önemli bir detay. Bu yüzden bazalı yapıda olan bir yatak Feng Shui yatak odası dekorasyonu için pek de uygun bir tercih olmaz.

Yatağını Kapıdan Uzak Tut

Yatakta iken odanın kapısını görebilmelisiniz fakat yatağın kapı ile aynı hizada olmaması ve tercihen kapıya diagonal olması gerekir. Yatağınızı kapı ile aynı hizaya ve yakın yerleştirirseniz kapıdan gelecek sürprizlere sürekli olarak hazırlıklı olmanız gerekir ki bu da bilinçaltınızda olumsuz bir etki yaratır.

Yatağının Arkasında Duvar Olsun

Duvar, kesinlikle yatağın arka kısmında yer alması gereken bir yüzey. Sağlam yapıda bir duvar sizi kötü enerjiden korur. Eğer pencere altında yatıyorsanız enerjinizin düştüğünü ve zaman içerisinde zayıfladığını fark edersiniz. Bunun temel sebebi güçlü bir destek almıyor olmanızla alakalı. Oysa sağlam bir duvar size istediğiniz tüm enerjiyi ve gücü verir. Feng Shui yatak odası dekorasyonu ile gücü hissederken dinlenmenin de tadına varın.

Yatağının İki Kenarına Komodin Koy

Yatağınızın kenarlarına komodinler yerleştirin ve bu sayede uyku esnasında dengenizi sağlıklı bir biçimde sağlayın. Her iki komodine de birbirinin aynısı olan gece lambaları yerleştirin. Bu loş ve yumuşak ışık size enerji verir. Komodinlerin yuvarlak olmasına dikkat edin. Kare komodinler chi enerjisini üzerine çeker.

Bazı Eşyalarını Yatak Odandan Uzak Tut

Feng Shui yatak odası dekorasyonu konusunda en çok ilgi çeken ve birçok kişinin gerçekleştiremediği durum budur. Çünkü teknolojik araçlardan uzak kalmayı birçok kişi istemiyor. Ancak Feng Shui’ya göre çalışma masası, oyun konsolu, bilgisayar, televizyon gibi ögeleri yatak odanızdan uzak tutmalısınız. Yatak odanız çalışmak için değil dinlenmek için var. Bu yüzden sizi yoran hiçbir eşyanın burada işlevi yok.

Negatif Enerjiden Her Zaman Uzaklaş

Odanızdaki dolapların kapaklarının aynalı olmamasına dikkat edin. Odanızda ayna varsa bile asla yatağınıza bakmasın. Hatta mutlaka yatak odanızda olması gereken bir ayna varsa uyumadan önce üzerine bir örtü örtmeniz öneriliyor. Aynalar fazlasıyla enerji barındıran eşyalardır, bu yüzden dinlenme alanlarında aynalara yer vermemek gerekiyor.

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu Hatrına Dağınık Olma

Yatağınızın çevresi dağınık olmasın. Duvara dayanmış bir yatak da kötü enerji çeker. Chi enerjisinin dolaşmasını engellemiş olursunuz bu da olumsuz durumları üzerinize çekmenize neden olur. Bol bol yastık ya da battaniye kullanmak da olumsuz bir enerji yaratır. İhtiyacınız kadar yastık kullanmak Feng Shui yatak odası dekorasyonuna daha uygundur.

Kitaplığını Odadan Uzak Tut

Yatak odasında çok sayıda kitap olması Feng Shui’ya göre doğru bir seçim değil. Uyku öncesi kitap okumayı seviyorsanız birkaç kitabınız yatak odanızda durabilir. Kitaplık barındıran bir yatak odası Feng Shui yatak odası dekorasyonu için uygun olmaz. Unutmayın, yatak odanız dinlenmeniz için var, çalışma odası gibi kullanmanız için değil.

Yumuşak Bir Aydınlatma Sana İyi Gelir

Işıltılı ve parlak türde ışıklar yorucu olur ve enerji emer. Tavan aydınlatması da uygun olmaz. Yatak odasında masa lambası kullanılabilir. Yumuşak yapıda bir ışık rahat etmenizi sağlar. Bunun yanı sıra gün ışığını asla heba etmeyin. Gün içerisinde perdeleri, pencereyi açın ve doğal ışığın olumlu enerjisinden faydalanın. Minik lambalar ile de odanıza sıcacık bir enerji verin.

Feng Shui yatak odası dekorasyonu içerisinde birçok önemli durumu barındırır. Elbette bu yöntemlerin hepsine uymanız en ideali ama çeşitli sebeplerden ötürü hepsini gerçekleştiremeseniz bile büyük çoğunluğunu uygulamaya özen gösterin! 

 

 

...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.