in ,

Evde Ayak Mantarı Tedavisi: Ayak Mantarı Nasıl Geçer?

Evde ayak mantarı tedavisi öncelikle bireysel tedbirleri almanızla başlar. İleri safhalardaki yaygın mantar sorunlarına karşı öncelikle hekiminize başvurmanız gerekir. Doktor kontrolüne ek olarak alternatif tıbbi yöntemleri elbette sürdürebilirsiniz. Ancak asıl olan hekim tavsiyesidir ve öncelikle bu tedavi prosedürü izlenmelidir.

Evde Ayak Mantarı Tedavisi

Ayak mantarı nasıl geçer sorusunu internet veri tabanında arattığınızda bir çok tıbbi tavsiye ile karşılaşırsınız. Ancak ilaç destekli tavsiyeler yalnızca doktorlar tarafından verilmelidir. Bu hususa özen göstermeniz gerekir. Doktorunuz dışında hiç kimsenin tavsiyesi ile ilaç kullanmayınız.

Ancak, ayak mantarı tedavisi bağlamında evde bireysel olarak gerçekleştirebileceğiniz bitkisel tedavi yöntemleri de elbette söz konusudur. Kullanacağınız diğer ilaçlarla etkileşimi olmayan yöntemlerle ayak mantarına bireysel tedaviler geliştirebilirsiniz.

evde ayak mantar tedavisi

Evde Ayak Mantarı Tedavisi İçin Sarımsak Kürü

Ayak mantarı tedavisi zor bir süreç olsa da, mantarların kesinlikle hayatlarını sürdürmedikleri, sarımsak bu organizmaların yok olmasına yardımcı olabilir. Birkaç diş sarımsağı ezip, bir kaşık limon ve yarım çay bardağı zeytinyağı ile karıştırın. İçerisine 3-5 çay kaşığı rafine olmayan tuz katın. Yarım saat kadar bekledikten sonra bir uygun bir araçlar bu karışımı ayağınıza uygulayın ve 30-40 dakika kadar bekleyin. Sürecin sonrasında ayaklarınızı doğal sabunla yıkayıp, çok iyi biçimde kurulayın. Bu işlemi 15 gün kadar sürdürün. Mantar etkinliğinde gözle görülür azalma ortaya çıkacaktır.

Tabii mantar etkinliğinin azalması veya yok olması, ayak mantarı tedavisi bitti demek değildir. Bunun ardından çok daha dikkatli olmalı, kaliteli ayakkabılar kullanmalı, ayaklarınızın çok uzun süre ayakkabı içinde kalmamasını sağlamalı, mümkünse her gün farklı bir ayakkabınızı kullanmalı ve çoraplarınızı mutlaka her gün değiştirmelisiniz. Ayak mantarı nasıl geçer sorusunun cevabı aslında davranışsal etkenlerden geçmektedir demek yanlış olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir