in ,

SevdimSevdim SevmedimSevmedim BayıldımBayıldım YapacağımYapacağım


Çocukların 13 Yaşına Gelmeden İzlemesi Gereken Filmler

çocukların izlemesi gereken filmler

Filmler hayatımızda önemli bir yer kaplıyor. Eğitici çocuk filmleri ise çocukların gelişimine katkıda bulunuyor. Peki 13 yaşına gelmeden izlenmesi gereken filmler neler? Buyrun çocukların izlemesi gereken filmler arasından seçtiklerimizi birlikte öğrenelim…

Çocukların İzlemesi Gereken Filmler

1. Aslan Kral

Bir dönemin favorisi… 1994 senesinde vizyona girdiğinde tüm dünyayı kasıp kavurmuştu. Sadece çocukların değil yetişkinlerin de büyük beğenisini kazanmıştı. Genç Simba’nın kaçışı ve yeniden evine dönüşü sürecine odaklanan film çocuklara yaşamı incelikle anlatıyor. Sorunlarla yüzleşmenin ve doğru şey için mücadele etmenin değerine vurguda bulunuyor.

2. Karate Kid

Çocuklara vermek istediğimiz en büyük mesaj ne? İçinde bulundukları şartlar ne olursa olsun güçlü olmaları! 1994 senesinde vizyona giren bu film, tam da dilediğimiz mesajı çocuklara aktaran eğitici çocuk filmleri arasında yer alıyor. Karakterimiz Daniel’ın başka bir yere taşınması ve orada kabadayı çocuklara karşı durmasını anlatan film gerçekten çok özel…

3. Kırmızı Balon

1956 yapımı kısa film, En İyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü’ne layık görülmüştü. Kısa film kategorileri haricindeki kategorilerde Oscar kazanan tek kısa film olduğunu biliyor muydunuz? Pascal yolda yürürken bir yere takılı kalmış olan kırmızı bir balon görür ve olaylar gelişir. Bu balonla arasında gelişen dostluk filmin konusunu oluşturur. Her çocuğun yüreğinde kıymetli bir yer edinecek bu filmi 13 yaşına gelmeden izlenmesi gereken filmler listenize eklemelisiniz.

4. Evde Tek Başına

Yılbaşı gecelerinin vazgeçilmezi! Dilediği dilek sonucu ailesinden ayrı kalan Kevin’ın hikayesi son derece eğlenceli. Film, çocuklara bir aileye sahip olmanın değerini keyifli bir yolla anlatıyor. Ayrıca düşündüklerinden çok daha becerikli ve güçlü olduklarını da anımsatıyor.

5. Şehir Işıkları

Efsane isim Charlie Chaplin’in en güzel filmlerinden biri. Aslında jüri üyeleri onun pek çok filmini öneriyor. Neden mi? Çünkü çocukların yaşı ilerledikçe siyah-beyaz filmlerle aralarına bir mesafe giriyor. Çocukların henüz kirli mizahla tanışmadan önce bu kült filmleri izlemeleri önem taşıyor. Charlie’nin kör bir çiçekçi kızla yaşadığı hikayeyi anlatan film, sevgi ve insanlık öğretisini ele alıyor.

6. Güzel ve Çirkin

Çocuklara uygun filmler arasında yer alan 1992 yapımı bu Disney filmi gerçekten özel mesajlara sahip. Klasikler arasına girmeyi başaran film çocuklara farklılıkların çok değerli olduğunu anlatıyor. Eşsiz müzikler ve çizimlerle donatılmış olan film sevginin her şeyin ötesinde bir güç olduğunun da altını çiziyor.

Çocuklarınızla film izlemenin dışında birlikte yapabileceğiniz keyifli etkinliklerimize de göz atmayı unutmayın. Çocuklar İçin Etkinlikler

...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.