in

YapacağımYapacağım SevdimSevdim BayıldımBayıldım ŞaşırdımŞaşırdım

CD Etkinlikleri: CD’den Balık Yapımı

cd den balık yapımı

Çocuklarla etkinlik yapmak bir yandan çocuk gelişimine katkı sağlarken, bir yandan da anne babalar için keyifli bir terapi görevi görüyor. Onlarla geçirilen her an, huzur veren duyguların kapılarını aralıyor. CD etkinlikleri ise evinizde kullanılmayan nesnelerle süslemeler tasarlamak için ideal bir yol… CD’den balık yapımı da bu keyifli etkinliklerden biri. Çocuğunuzun odasını ya da terasınızı bu sevimli balıklar ile renklendirebilirsiniz. Dilerseniz çocuğunuzun ev ödevi çalışması için de bu keyifli etkinlikten faydalanmanız mümkün.

Her şey dijital hâle geldi ve evinizde hiç CD kalmadı mı? Üzülmenize gerek yok. Kırtasiye ve Japon pazarı gibi CD satan yerlerden boş CD satın alabilirsiniz. Çalışmanızı tamamladıktan sonra fon kağıdına yapıştırarak dekor ürününe dönüştürebilirsiniz. Daha farklı bir tasarım oluşturmak isterseniz, keçe kumaşı kullanmanız da iyi bir fikir olabilir.

Çocuklarınızla birlikte keyifli bir hafta sonu geçirmek için CD’den balıkların gizemli dünyasına kulaç atmaya hazır mısınız? Haydi öyleyse, CD’den balık yapımı etkinliğimize başlıyoruz!

Malzemeler

  • CD
  • CD kalemi
  • El işi kağıdı
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Renkli karton

CD’den Balık Yapımı

İlk aşamada CD kalemini kullanın ve CD’nizin üstüne balık pulu görünümü vermek için desenler çizin. Dilerseniz bu aşamada kalem yerine renkli simler de kullanabilirsiniz. Simleri yapıştırmanız oldukça parlak bir görünüm sağlar.

Cd etkinlikleri

Kartonu balığın solungaç, kuyruk ve ağzı şeklinde kesin. Kesme işlemini düzgünce sonuçlandırmak için kesmeden önce şekli kartona çizebilirsiniz. Bu parçaları CD’nin parlak olmayan tarafına yapıştırmanız gerekecek.

Cd geri dönüşüm

El işi kağıdını balığın yüzgecini yapmak için akordeon şeklinde katlayın.

okul öncesi el işi

Dilediğiniz uzunluktaki kısmından (ortasından da olabilir) tutun ve kesin. Bu aşama, balığınızın yüzgeçlerini oluşturmanızı sağlayacak.

okul öncesi etkinlikler

Kestiğiniz el işi kağıdını CD’nin ortasındaki deliğe yakın olacak şekilde yapıştırın.

cd den balık yapımı

Daha dekoratif bir görünüm elde etmek için, el işi kağıtları ile yosunlar kesebilirsiniz.

cd den balık yapımı

İşte bu kadar kolay!

Çocuklar, geleceğe gönderdiğimiz en değerli mesajlar… Onlarla vakit geçirmek de bir o kadar önemli. CD etkinlikleri ve CD’den balık yapımı sayesinde çocuklarınızın el becerilerinizi keyifli anılara dönüştürebilirsiniz. CD’den balık eserlerinizi dilerseniz evinizde dilerseniz açık alanlarınızda keyifli öğeler olarak kullanmanız harika olacak.

Keyifli günler!

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.