in

BayıldımBayıldım SevdimSevdim

Boncuklu Bebek Patiği Modeli & Adım Adım Yapılışı

Boncuklu bebek patiği

6 Ay-1 yaş arası bebekler için boncuklu bebek patiği örmeye başlayalım. Bebe yünü ve 3,5 numara şiş ile öreceğim.

47 ilmek atarak boncuklu bebek patiği modelimize başlayalım. Arka yüzde ters örelim. Ön yüzde, 22 ilmek örüyoruz. 1 örüyoruz, 1 doluyoruz. (Haroşa) Tamamen örgümüz haroşa örülüyor. 22 ilmek sonra, 1 daha dolayıp, 1 örüyoruz, 1 doluyoruz. 22 ilmek daha örüyoruz. 1 doluyoruz, 1 ilmek örüyoruz. Arka yüzde dolama yerlerini çevirerek örüyoruz. Sıra sonuna kadar haroşa örüyoruz. Ön yüzde 2 ilmek örüyoruz. 1 doluyoruz. 22 ilmek örelim. 22 ilmek sonra 1 doluyoruz, 3 ilmek örüyoruz, 1 doluyoruz. Ve 22 ilmek örüyoruz.

Patik yapılışı

22 ilmek sonra 1 daha doluyoruz. 2 ilmek örüyoruz. Arka yüzde yine doladığımız yerleri çevirerek örüyoruz. Ön yüzde 3 örüyoruz. 1 doluyoruz, 22 örüyoruz, 1 doluyoruz, 5 örüyoruz, 1 doluyoruz, 22 örüyoruz, 1 doluyoruz, 3 örüyoruz. Yine arka yüzde artırmaları çevirerek haroşa örüyoruz. Ön yüzde 4 ilmek örüyoruz, 1 doluyoruz, 22 ilmek örüyoruz, 1 doluyoruz, 7 ilmek örüyoruz, 1 doluyoruz, 22 ilmek örüyoruz, 1 doluyoruz, 4 örüyoruz.

Boncuklu bebek patiği örgümüzün arka yüzünde yine artırma ilmeklerini çevirerek haroşa örüyoruz. Ön yüzde 5 örüyoruz, 1 doluyoruz, 22 örüyoruz, 1 örüyoruz, 9 örüyoruz, 1 doluyoruz, 22 örüyoruz, 1 doluyoruz, 5 örüyoruz. 5 diş haroşa daha örüyoruz, ön ve arkada hiçbir işlem yapmıyoruz. 20 ilmek örelim. 2 ilmeği bir alalım. 6 tane ikisini bir alarak eksiltelim. Kalan 20 ilmeği örelim.

Boncuklu patik modeli

Arka yüzde hiçbir işlem yapmadan sadece sıra sonuna kadar haroşa örüyoruz. Ön yüzde 20 ilmek örüyoruz. 2 ilmeği bir alalım. 9 ilmek örelim. 2 ilmeği bir örelim. Kalan 20 ilmeği örelim. Arka yüzü haroşa örelim. Ön yüzde 20 ilmek örelim. 2 ilmeği bir alalım. 7 ilmek örelim. 2 ilmeği bir alalım ve 20 ilmeği örelim. Arka yüz yine haroşa örülecek. Ön yüzde 20 ilmek örelim. 2 ilmeği bir alalım. 5 ilmek örelim. 2 ilmeği bir örelim. 20 ilmek örelim. Arka yüz haroşa örülecek.

Boncuklu bebek patiği örgüsü ön yüzde 20 ilmek örelim. Sonraki 2 ilmeği bir alalım. 3 ilmek örelim. Yine ikisini bir alalım. 20 ilmek örelim. Arka yüz haroşa örülecek. Ön yüzde 20 ilmek örelim, 2 ilmeği bir alalım, 1 ilmek örelim, tekrar 2 ilmeği bir alalım, 20 ilmek örelim. Arka yüz haroşa örülecek. Ön yüzde 20 ilmek örelim, 3 ilmeği bir alalım. 20 ilmek örelim. Arka yüzde haroşa örülecek. Bundan sonra 2 diş daha haroşa örülecek. Ve kesilecek. Şişle örülecek kısım bitmiştir. Şimdi patiğimizi birleştirelim. Boncuklarımızı bir iğne yardımı ile ipimize geçirelim. Bundan sonraki bölümü tığ ile öreceğiz. Patiğimizin tam birleşme noktasından başlayalım. Patiğimize ipimizi takalım. 1 zincir çekelim. İpimizi tığa dolayalım. Tığı patiğe batıralım. Boncuğumuzu patiğe dayayalım.

Boncuklu patik

Diğer elimizle sabitleyelim. Ve 1 parmak kadar bir boşluk alalım ipimizde ve zincirimizi çekelim. 1 sıra boncuğumuzu patiğimize dizelim. 1 sıra olunca; 2 sıra sık iğne yapacağız; 1 zincir çekelim, 1 dolayalım, aynı yere tekrar tığımızı batıralım. Batırdığımız yerden çıkardığımız zincirle beraber ikisini bir alalım. 2 sıra olunca, tekrar boncuklarımızı dizelim. Boncuklardan sonra, tekrar 2 sıra sık iğne yapalım. Sık iğneden sonra 3. kez boncuk dizelim. Tekrar 3. kez 2 sıra sık iğne yapalım. 4. kez tekrar boncuk dizelim. Son olarak 2 sıra dış taraftan sık iğne yapacağız. Tığımızı dolamadan batalım ve ikisini birleştirelim. Bu şekilde 2 sıra örelim.

Boncuklu bebek patiği modeli ile ördüğümüz patiğimiz hazır. Hayırlı olsun.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir