in

BayıldımBayıldım YapacağımYapacağım

Ahşap Kasa Tasarımları: Ahşap Kasa ile Geri Dönüşüm

ahşap kasa tasarımları

Son yıllarda eski veya kullanılmayan objeler ile yapılan geri dönüşüm projeleri her zamankinden daha da fazla ilgi görmeye başladı. Biz de bu yazımızda hemen hemen her gün markette, pazarda karşımıza çıkan ahşap sebze meyve kasaları ile yapılabilecek ahşap kasa tasarımları fikirlerini sizlerle paylaşmak istedik.

Ahşap kasalar son derece sağlam malzemelerden yapılır, dolayısıyla aşağıda paylaştığımız ahşap kasa tasarımları projelerini yeni formlarıyla uzun yıllar evinizde kullanabilirsiniz.  

Öncelikle işe projemizde kullanacağımız ahşap kasaları temin etmekle başlamalıyız. Şans eseri evinizde bu kasalardan varsa harika; ama yoksa, market veya manavlardan ihtiyacınız kadar kasayı temin edebilirsiniz.

ahşap kasa tasarımları örnekleri

İkinci aşamada, kasaları boyayarak kullanmak mı yoksa boyamadan rustik görüntüleri ile değerlendirmek mi size daha cazip geliyor buna karar vermelisiniz. Eğer boyamayacaksanız güzelce temizleyerek projenize başlayabilirsiniz. Ama boyamaya karar verdiyseniz, işte dekoratif ahşap kasa boyama için takip etmeniz gereken adımlar.  

Ahşap Kasa Boyaması Nasıl Yapılır?

Malzemeler

 • Ahşap sebze meyve kasası
 • Multi Surface Akrilik boya
 • Su bazlı akrilik vernik
 • Fırça

dekorasyonda ahşap kasa kullanımı

Yapılışı

 1. Ahşaptaki pürüzleri zımpara ile iyice temizleyin.
 2. Zımparalama işlemi bittikten sora temiz bir bez ile ahşabın tozunu alın.
 3. Multi surface akrilik boya ile yöne doğru fırçalayarak ahşabı boyayın.
 4. Boyayı bir kat sürdükten sonra iyice kuruyana kadar bekleyin.
 5. İkinci kat boyayı uygulayın ve iyice kuruduktan sonra gerekli olduğunu düşünürseniz üçüncü katı boyayın.
 6. Boyama işlemi tamamlandıktan ve boyamız iyice kuruduktan sonra vernikleyin.

Ahşap Kasa ile Dekorasyon Fikirleri

Ahşap kasaları değerlendirerek hem fonksiyonel hem de dekoratif ev eşyalarına son derece ekonomik bir şekilde sahip olabilirsiniz. İşte hayal gücünüzü zorlamanıza yardımcı olacak bazı örnekler.

 • Zımparalayıp arzu ettiğiniz renge boyadığınız kasaları altına tekerlek takarak ya da takmadan sehpa yapabilirsiniz.ahşap kasa geri dönüşüm fikirleri
 • Mutfak veya kilerde tabaklarınızı, kavanozlarınızı, kuru gıdalarınızı veya temizlik malzemelerinizi koyacağınız
  eski ahşap kasalar nasıl değerlendirilir
  ya da koridorunuzda ayakkabılarınızı, ortada kalan bazı fazlalıkları koyduğunuz veya dekoratif objelerinizi sergilediğiniz ve hatta çocuk odasında kitap ve oyuncakların konulduğu raf olarak kullanabilirsiniz.ahşap kasa tasarımları
 • Bahçenizde veya evinizin dış cephesinde duvara astığınız kasaların içerisine saksılarınızı koyarak çok hoş bir görünüm yaratabilirsiniz. Ayrıca kasaların içerisine çiçek saksılarınızı yerleştirerek bahçenizde veya balkonunuzda yere koyarak, farklı bir hava katabilirsiniz.ahşap kasa geri dönüşüm örnekleri

Gördüğünüz gibi ahşap meyve kasaları ile dekoratif çiçeklerinizi veya dergilerinizi koyduğunuz sandıklardan, kasaları bir araya getirerek yapabileceğiniz raflar ve kütüphanelere kadar evinizde keyifle kullanabileceğiniz birçok ilgi çekici eşya yaratabilirsiniz.

.

1 Yorum

Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.